Lietuvoje

2021.05.14 19:00

LRT FAKTAI. Pasirodė melagiena, neva Lietuvos kariuomenė prisidės prie „Šeimų maršo“

Jurga Bakaitė, LRT.lt2021.05.14 19:00

Šeštadienį Lietuvoje turėtų vykti „Šeimos gynimo maršo“ protesto akcija, jau sukėlusi diskusijų viešojoje erdvėje. „Tradicinę šeimą“ užsimoję ginti visuomenės veikėjai tvirtina, kad laukia itin didelio palaikymo – net didesnio, nei 7 tūkstančiai žmonių, kuriems susirinkti Vilniaus Vingio parke buvo gautas leidimas iš savivaldybės.

Tuo metu puslapis „infa.lt“, pristatomas kaip akcijos informacinis rėmėjas, socialiniuose tinkluose paskelbė žinutę – neva maršą palaiko net ir Lietuvos kariuomenė.

„Didijį šeimos gynimo maršą 2021“ minės ir Lietuvos kariuomenė, demonstruojanti savo ginkluotę visai Lietuvai“, – tvirtinama šio puslapio socialiniuose tinkluose.

Čia pat pridedama ir nuoroda į tai esą patvirtinantį straipsnį. Tačiau tai tėra Lietuvos kariuomenės pranešimas žiniasklaidai apie planuojamą parodomąjį žygį Pietų Lietuvoje – bus demonstruojama karinė technika. Kariuomenės atstovai aiškiai pabrėžia, kad taip minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena.

Tačiau maršo informaciniu rėmėju prisitatantis puslapis manipuliuoja šia informacija: pranešimas iliustruotas „Šeimų maršo“ simbolika, socialiniuose tinkluose dalijamasi klaidinga informacija, kad akciją palaiko ir kariuomenė. Tai paneigė ir jos atstovai.

„Šie renginiai visai nesusiję“, – LRT.lt sakė kapitonė Rūta Montvilė, Lietuvos kariuomenės vado atstovė spaudai.

Krašto apsaugos ministerijos puslapyje teigiama, kad tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną yra kilusi iš tarpukario Lietuvos, šios šventės paprastai vyksta trečiąjį gegužės savaitgalį. Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje ši šventė atgaivinta 1993 metais ir kasmet vyksta vis kitame Lietuvos regione.

„Nors mus riboja pandemija, laukiame susitikimo su visuomene šeštadienį. Gal ne tokio gausaus, prie kokio esame įpratę, bet gyvo. Suprantame, kad turime saugoti vieni kitus. Tai diena, kurią skiriame pagerbti partizanus ir parodyti kariuomenę iš arti. Esame vienos valstybės piliečiai ir mūsų tikslas bendras – saugi, laisva, stipri Lietuva vakarų šalių bendrijoje.” – cituojamas Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Lietuvos kariuomenė paneigė pasirodžiusią žinutę, esą ji palaiko šeštadienį Lietuvoje organizuojamą akciją. LRT.lt vertinimu, portalas „infa.lt“ suklaidino visuomenę teiginiu, kad Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai skirtas parodomasis žygis yra susijęs su Šeimos gynimo maršu.

Kaip atsiranda netikros naujienos? LRT FAKTAI dekonstruoja klaidinančią informaciją ir aiškinasi, kodėl ji pasiekė jūsų ekranus. Pastebėjote melagingą žinutę? Rašykite: lrtfaktai@lrt.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.