Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.25 16:55

L. Linkevičius: palaikome siūlymą kuo greičiau pradėti derybas dėl JK išstojimo iš ES

BNS 2016.06.25 16:55

Lietuva palaiko šešių Europos Sąjungos (ES) šalių-steigėjų norą kuo greičiau pradėti derybas su Didžiąja Britanija dėl jos išstojimo iš Bendrijos, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Anot jo, tai padėtų sumažinti rinkose tvyrančią nežinomybę.

„Ta nežinia, kuri dabar yra, ji veikia ne tik politines nuotaikas, bet ir ekonomiką, finansų rinkas. Ir veikia konkrečių nuostolių pavidalu, todėl tas tempimas laiko neatneša daugiau aiškumo. Todėl norima, kad kiek įmanoma greičiau vyktų procesas, aišku, konstruktyviai, pagal Europos Sąjungos sutarties 50 straipsnį, bet tam reikalinga notifikacija iš Jungtinės Karalystės vyriausybės“, – BNS sakė L. Linkevičius.

„Dauguma ES šalių kalba apie tai. Tai nėra noras greičiau juos (Jungtinę Karalystę – BNS) išvaryti (....) norisi greičiau aiškumo, sąlygų, norisi pagaliau žinoti iš Jungtinės Karalystės, kaip jie ketina išeiti, nes tų išėjimo variantų irgi yra įvairių“, – pridūrė L. Linkevičius.

Pasak jo, šiuo atveju daug kas priklausys nuo Jungtinės Karalystės, kurios premjeras Davidas Cameronas paskelbdamas apie ketinimą atsistatydinti pareiškė, kad derybas dėl išstojimo turės vesti jo įpėdinis, kuris geriausiu atveju gali paaiškėti tik spalio mėnesio pradžioje.

„Todėl visi ir diskutuoja, kaip šioje neapibrėžtoje situacijoje, tokiame neaiškume reikės toliau gyventi. Tai daro įtaką ne tik Jungtinei Karalystei ir jos ekonomikai, kur žala jau dabar matosi, bet ir visai Europai“, – tvirtino L. Linkevičius

Jo teigimu, dabartinę padėtį Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai telefoninės konferencijos metu jau aptarė su Vokietijos užsienio reikalų ministru Frank-Walteriu Steinmeieriu, kuris informavo apie ES šešių šalių-steigėjų diskusiją.

„Mes visi akcentavome, kad dabar jau 27 ES šalių darbas turi būti labai efektyvus. Mes visi pabrėžėme, kaip tai yra svarbu, ne tik politiškai, bet ir praktiškai. Mes turime susitelkti, įvertinti kas įvyko ir vienybė turi būti ne žodžiais, o labai konkrečiais sprendimais“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Šešios ES šalys šalys-steigėjos šeštadienį pareiškė norinčios, kad Britanija pasitraukimo iš Bendrijos procesą pradėtų „kaip galima greičiau“, o Prancūzija pabrėžė, kad naujas JK ministras pirmininkas turi būti išrinktas nedelsiant.

„Mes sutariame, kad šis procesas privalo prasidėti kaip galima greičiau, kad neįstrigtume ilgai trunkančioje nežinomybės būsenoje, o galėtume sutelkti visą dėmesį į Europos ateitį ir dirbti ta linkme“, – sakė F.-W. Steinmeieris, po susitikimo su Prancūzijos, Nyderlandų, Italijos, Belgijos ir Liuksemburgo užsienio reikalų ministrais.

Dėl šoką sukėlusio Didžiosios Britanijos sprendimo išstoti iš Europos Sąjungos pasaulinės akcijų rinkos penktadienį neteko 2,1 trln. JAV dolerių vertės, nes investuotojai supanikavo dėl naujos grėsmės pasaulio ekonomikai. Tarptautinė reitingų agentūra „Moody's“ penktadienį pablogino Didžiosios Britanijos skolinimosi reitingo perspektyvą iki neigiamos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi