captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europarlamentarė L. Andrikienė: nesvarumo būklė ES yra labai nepatogi

Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos procedūra negali trukti amžinai, sako Europos Parlamento narė Laima Andrikienė. Pasak jos, jau penktadienį Europos Parlamento nariai gavo rezoliucijos projektą, kuris antradienį greičiausiai bus priimtas. Jame nurodoma, kad derybos turėtų būti pradėtos nedelsiant ir neužtrukti ilgiau nei 2 metus. 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Antradienį EP vyks neeilinė sesija, po kurios, pasak L. Andrikienės, greičiausiai pradės įsigalios 50-asis ES sutarties straipsnis: „Toje rezoliucijoje, kurią parlamentas turėtų priimti (dėl jos jau sutarė visi didžiųjų frakcijų lyderiai), sakoma, kad pradeda veikti 50-asis ES sutarties straipsnis apie valstybės pasitraukimą iš ES.“

Pasak europarlamentarės, pasitraukimo iš ES kampanijos vadovas, buvęs Londono meras Borisas Johnsonas, kuris dabar esą jau matuojasi D. Britanijos premjero mantiją, skelbdamas, kad bus kažkoks pereinamasis laikotarpis, klysta. „[Rezoliucija nurodo], kad išstojimo derybos prasidės nedelsiant. Jeigu kas nors tikėjosi, kad bus kažkoks pereinamasis laikotarpis, [...] tai Parlamento rezoliucijoje sakoma, kad derybos prasidės nedelsiant, Europos Komisija įgaliojama vykdyti derybas dėl išstojimo, jos negali trukti ilgiau nei 2 metus – nesvarumo būklė ES yra labai nepatogi ir, beje, EK pirmininkui siūloma portfelio, kurį iki šiol turėjo D. Britanijos komisaras, atsakomybes padalinti kitiems komisarams“, –  pasakoja L. Andrikienė.

Ji pabrėžia, kad „Brexit“ referendumo rezultatas – blogas tiek ES, tiek Lietuvai. „Manau, kad jo rezultatais galėtų džiaugtis tik Rusija“, – sako europarlamentarė.

Visą pokalbį su EP nare žiūrėkite įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close