Lietuvoje

2021.05.13 18:02

Plungės taryba nutarė prašyti LVAT išaiškinimo, ar meras Klišonis nesulaužė priesaikos

Jūratė Skėrytė, BNS2021.05.13 18:02

Plungės rajono savivaldybės taryba per neeilinį posėdį ketvirtadienį priėmė sprendimą kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT), ar meras liberalas Audrius Klišonis nesulaužė priesaikos.

Už tokį kreipimąsi buvo 14 tarybos narių, prieš – septyni ir trys susilaikė. Iš viso taryboje dirba 25 politikai.

Pasak vicemerės konservatorės Astos Beierle Eigirdienės, daliai tarybos narių kilo įtarimų, kad meras galėjo klastoti dokumentus. Jis esą imitavo tarnybinį patikrinimą dėl Plungės sporto ir rekreacijos centro direktoriaus Alvydo Viršilo, vienašališkai nurodė surašyti protokolą.

Vicemerė teigė, kad tarybos nariai nutarė dėl mero elgesio kreiptis ne į teisėsaugą, o pradėti politinį procesą. Pasak jos, iš pradžių jai tai kėlė abejonių, bet galiausiai nutarusi palaikyti kreipimąsi į LVAT.

„Tegu pasitikrina administraciniame teisme. Teismas padarys išvadą, ar yra pažeidimas, ar reikia merą nušalinti nuo mero pareigų, ar ne. Tą gali tik teismas pasakyti“, – BNS sakė A. Beierle Eigirdienė.

Iniciatyvą dėl kreipimosi į teismą merui galimai sulaužius priesaiką pasirašė Plungės rajono savivaldybės taryboje dirbantys konservatorių, „valstiečių“, visuomeninio rinkimų komiteto „Vieninga Plungė“ atstovai.

Meras liberalas A. Klišonis jam mestus kaltinimus vadina absurdiškais ir yra įsitikinęs, kad LVAT atmes tarybos narių kreipimąsi.

„Tai grynai politinis aktas, neturintis visiškai jokio teisinio pagrindo“, – ketvirtadienį BNS sakė meras.

„Dokumentų klastojimą gali nustatyti tik prokuratūra, patvirtinti teismas, bet ne komisija. Iš tų, kurie mane kaltina, nebuvo nė vieno teisininko, kad galėtų teisines išvadas daryti. Aš kaltinamas suklastojęs savo dokumentą. Tai daugiau negu juokinga“, – kalbėjo A. Klišonis.

Jis teigė po savivaldos rinkimų 2019 metais neturintis daugumos savivaldybės taryboje, tačiau padėtis pablogėjo po Seimo rinkimų. Mero teigimu, neramumus kelia konservatoriai.

„Taryboje daugumos nebuvo niekada, ir dvejus metus gana sėkmingai dirbome. Tačiau pasikeitė politinė dauguma Seime, dabar pastebime, kad ne vienoje savivaldybėje tokie dalykai vyksta. Matyt, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai tiesiog ruošia sau pagrindą būsimiems savivaldos rinkimams. Plungės, Klaipėdos rajono, Kretingos savivaldybėse situacija jiems nebuvo palanki tiek per Seimo, tiek per savivaldos rinkimus. Manau, kad jie, kaip didelė partija, nori turėti daugiau valdžios, todėl matome visur konfliktus, kur nenusilenkiama jų nuomonei“, – sakė A. Klišonis.

Jeigu LVAT konstatuotų, kad tarybos narys sulaužė priesaiką, Plungės savivaldybės taryba turėtų balsuoti dėl mero mandato panaikinimo.

Kad tarybos narys netektų įgaliojimų, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip du trečdaliai vietos politikų.

Jeigu LVAT pateikia išvadą, kad savivaldybės tarybos narys ar meras nesulaužė priesaikos ir tinkamai vykdė pareigas, jo įgaliojimų netekimo procedūra nutraukiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.