Lietuvoje

2021.05.13 11:51

Policija nutraukė administracinę teiseną dėl Jauniaus veiksmų

atnaujinta 12.08
LRT.lt2021.05.13 11:51

Policijos departamentas informuoja, kad Vilniaus m. vyriausiojo policijos komisariato trečiajame policijos komisariate nutraukta administracinė teisena dėl pareigūnų reikalavimų nevykdymo, rašoma policijos pranešime.

„Teisena nutraukta remiantis administracinių nusižengimų kodekso 591 str. 1 d. 1 p. - administracinių nusižengimų teisena negali būti pradėta, o pradėtoji turi būti nutraukta, kai padaryta veika neturi administracinio nusižengimo požymių“, – dėstoma pranešime.

Pranešime primenama, kad 2021 m. balandžio 3 d. 2 val. 14 min. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Krivūlės g., bute, triukšmas, garsiai leidžiama muzika. Iš įvykio vietos į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą buvo pristatytas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys (vėliau paaiškėjo, kad tai buvo Gediminas Jaunius), pradėta administracinė teisena dėl pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo.

„Dėl šio įvykio Vilniaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate atliktas tarnybinis patikrinimas dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų, kurio metu nenustatyta, kad pareigūnai pažeidė galiojančius teisės aktus.

Taip pat nustatyta, kad tarnybinis automobilis, kuriuo asmuo buvo pristatomas į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą, neatitiko keliamų švaros ir higienos reikalavimų, į ką atkreiptas pareigūnų bei patruliavimo funkcijas atliekančių padalinių vadovybės dėmesys“, – dėstoma pranešime.

Policijos departamentas patikslina anksčiau skelbtą pirminę informaciją – policijos rengiamoje įvykių suvestinėje paskelbta informacija, kad Vilniaus m. savivaldybės tarybos nariui surašytas protokolas dėl pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo, buvo netiksli. Patikslinama, kad buvo pradėta administracinė teisena, kuri 2021-04-30 buvo nutraukta.

LRT.lt primena, kad Vilniaus policija balandžio 3 dienos naktį gavo iškvietimą dėl Krivūlės g. bute garsiai leidžiamos muzikos ir triukšmo, tačiau čia prie pareigūnų priėjo kaimynystėje gyvenantis Vilniaus savivaldybės Tarybos narys. Dėl trukdymo pareigūnams jis buvo nuvežtas į komisariatą.

Pats G. Jaunius feisbuke tuomet pripažino, kad tą naktį susidūrė su policija, tačiau teigė, kad pareigūnų veiksmai atvykus malšinti vakarėlio buvo pertekliniai.

„Tai, kas vyko šiąnakt mūsų kaimynystėje, aš traktuoju kaip galimai perteklinius ir neproporcingus policijos pareigūnų veiksmus, tarnybinių įgaliojimų viršijimą“, – feisbuke rašė G. Jaunius.

Jis tuomet teigė filmavęs incidentą. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė po įvykio feisbuke pareiškė apgailestaujanti dėl tokio kolegos elgesio. G. Jaunius su Laisvės partija kandidatavo Seimo rinkimuose.

2021-05-17 patikslinta teksto antraštė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.