Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.23 23:00

Atsivėrus smegduobei kaimas liko ir be elektros, ir be vandens

Pasvalio rajone, Saločiuose, atsivėrusi didelė smegduobė įtraukė paskui save elektros stulpą. Gyventojams dingo elektra ir vanduo. Pasvalio valdžia ėmėsi skubių priemonių avarijai likviduoti, smegduobė užpilama žemėmis.

Pasak liudininkų, žemė po miestelio centre stovinčiu elektros stulpu sujudėjo apie puse dešimtos ryto.  

„Kol išėjau iš kabineto iš 2 aukšto, kol atėjau iki šitos vietos – apie 10 min., ne daugiau – kai pradėjo vertis žemė ir stulpas suvažiavo į vidų“, – pasakoja Saločių seniūno pavaduotoja Zita Šimaitienė.

Išmatavus paaiškėjo, kad smegduobės plotis – maždaug 8,5 metro, tačiau per keletą valandų ji padidėjo iki vienuolikos. Smegduobėje kunkuliavo vanduo, ji pavojingai plėtėsi į kelio pusę ir galėjo pakenkti šilumos trasai. 

„Pasvalio ir Biržų rajonuose yra du gipso sluoksniai, dabar ištirpęs gipso sluoksnis ir tuštuma susiformavo ne 18 metrų gylyje, o maždaug dar tiek pat 30 metrų gylyje“, – sako Pasvalio r. savivaldybės vyr. specialistas Algimutis Balčiūnaitis.

Griūdamas stulpas nutraukė elektros laidus, prakirto vandentiekio vamzdžius. Dėl to kai kuriems Saločių gyventojams dingo elektra ir vanduo. 

„Bus užpilama žemėmis, tvarkoma elektra, kad gyventojai turėtų elektros energijos, bus padarytas vandens trasos apėjimas, nes ji yra nutraukta“, – pasakoja Pasvalio r. vicemeras Povilas Balčiūnas.

Manoma, kad užpilti smegduobei prireiks apie dviejų tūkstančių kubinių metrų žemių. Žadama, kad vakarop gyventojai jau turės elektrą ir vandenį.

Pasvalio rajone skaičiuojama iki dviejų tūkstančių smegduobių. Paskutinė didesnė buvo atsivėrusi prieš trejus metus kolektyviniame sode.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi