Lietuvoje

2016.06.23 15:45

Nuo pirmadienio prie protestuojančio jaunimo prisijungs profsąjungos

ELTA2016.06.23 15:45

Nuo pirmadienio prie Vinco Kudirkos aikštėje prie vyriausybės protestuojančio jaunimo prisijungs ir profsąjungos.

„Palaikome jaunimą, kad jis suorganizavo akciją, ir nuo pirmadienio prisijungsime, atsistos ir mūsų palapinės šitoje aikštėje, jeigu to reikės, ir mėginsime tokiais būdais tartis, kad tas įstatymas būtų arba grąžintas atgal į Seimą svarstyti, ir būtent svarstymo metu būtų atsižvelgta į pastabas, kurias mes pateikėme“, – sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Konfederacijos vadovas nemano, kad profsąjungos priimant Darbo kodeksą buvo pasyvios.

„Mes dvejus metus intensyviai dirbome, naiviai tikėjomės, kad įstatymą galima pakeisti teisėtais būdais, pateikėme daugiau nei 300 pasiūlymų Darbo kodekse, ir antradienį, kai svarstė šitą įstatymą, paėmė ir pervažiavo per mus“, – sakė A. Černiauskas.

Tuo tarpu kairiųjų pažiūrų jaunimas prieš Darbo kodeksą protestavo jau savaitę Kaune, prie miesto savivaldybės, kol pamatę, kad kodeksas yra priimtas, nusprendė, kad laikas kraustytis į Vilnių, kur pasistatė palapines prie vyriausybės.

„Tikrai nėra taip, kad mes tik dabar atsibudome, jau nuo rugsėjo dirbome kartu su profsąjungomis, vyko skirtingos akcijos. Šis judėjimas išaugo iš akcijos „Gyvenimas – per brangus“, ir dabar mes koncentruojamės į Darbo kodeksą“, – sakė viena iš protestuotojų 31 metų studentė, kuri taip pat dėsto anglų kalbą, Asta.

Jos vertinimu, priimtas Darbo kodeksas yra visas nepriimtinas, ir jį reikėtų atmesti.

„Atleidimas iš darbo, išeitinių pašalpų mažinimas, labai žiaurus dalykas yra nulio valandų kontraktas, kur žmonės neturi jokio socialinio saugumo (...). Sukūrimas įvaizdžio, kad yra daugiau darbo vietų ir daugiau darbuotojų, kas realiai yra daugiau skurdo ir žmonių visiškoje rizikos grupėje, kurie, net turėdami darbą, negali išgyventi. Galima minėti ir minėti – kaip moteris, vyresnio amžiaus žmones palies visa tai. Tų straipsnių yra daugybė, kurie yra visiškai nepriimtini“, – sakė Asta.

Choru išsakę savo poziciją dėl Darbo kodekso, apie keliasdešimt protestuotojų ketvirtadienio popietę susirinko savo palapines ir išvyko švęsti Joninių, bet žada sugrįžti pirmadienį.