Lietuvoje

2021.05.12 22:37

Kaip šiemet atrodys vaikų vasaros stovyklos? Ruošiamasi dėl viruso testuoti vadovus, o jei reikės – ir stovyklautojus

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.12 22:37

Tėvai atžaloms jau ieško vasaros stovyklų. Populiariausios – gamtoje ir siūlančios aktyvų poilsį. Organizatoriai sako laukiantys Vyriausybės sprendimų, kokių reikalavimų jie turės laikytis dėl pandemijos, ruošiasi testuoti vadovus, o jei reikės – ir stovyklautojus. Šįmet skirti lėšų planuojama stovykloms, kuriose vaikai galėtų ne tik aktyviai leisti laiką, bet ir pasimokyti.

Stovyklos Vilkijoje organizatoriai sako, kad pandemija pakeitė vaikų vasaros poilsį – pernai jiems kasdien matuota temperatūra, sveikatą stebėjo medikas, skirstyti vaikų srautai, o tėvai vaikų negalėjo lankyti kada panorėję.

Šią vasarą stovyklos vadovai planuoja surengti penkias pamainas po savaitę.

Šįmet stovykloje – ne tik sportas, bet ir didesnis dėmesys vaikų emocinei sveikatai.

„Yra psichologų, ruošia truputėlį paskaitų, jogos. Naujovę pristatysime – naktinė joga „po kosmosu“. Vadovai specialiai ruošiami, kad būriuose stebėtų, akcentuotų, gal individualizuotų, kuriems reikia didesnės pagalbos“, – teigia stovyklos „Merkurijus“ direktorė Asta Reingardienė.

Vaikams vasarą siūlomos ir dienos stovyklos. Tokiose sužinoti, kaip gaminamos lėlės ir jas pagaminti, kurti savo istorijas ir vaidinti pernai vaikus pakvietęs Kauno lėlių teatras, dienos stovyklas rengs ir šįmet.

Tėvai jau ieško vasaros stovyklų vaikams: populiariausios – gamtoje ir siūlančios aktyvų poilsį

„Užsiėmimai bus rengiami ir lauko erdvėje, ir viduje, aišku, patalpas vėdinant ir laikantis visų saugumo priemonių, aktoriai dirbs po keletą valandų“, – sako Kauno lėlių teatro direktorė Rasa Bartninkaitė.

Informacinio švietimo projekto „Stovyklų mugė“ vadovė sako, pernai stovyklų organizatoriai mažino grupes – kai kurie ir per pusę. Šįmet jie dar nežino, kokių reikalavimų reikės laikytis, tačiau tėvai jau renka stovyklas vaikams. Populiariausios – gamtoje, siūlančios kuo daugiau fizinio aktyvumo.

„Pandemija jau pernai išgąsdino stovyklų organizatorius ir daugelis darė tik dienines. Persiorientavo ir tapo dienos stovyklų organizatoriais. <...> Šiemet vis dar ta nežinomybė, kuri juos kamuoja, nėra konkrečių nurodymų“, – pripažįsta „Stovyklų mugės“ vadovė Kristina Abrutienė.

Kai kurie stovyklų organizatoriai sako, kad dėl COVID-19 testuos grupių vadovus, o jei reikės – ir vaikus. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai teigia, reikalavimai vaikų vasaros stovyklų organizatoriams turėtų būti aiškūs netrukus.

„Tikimės, jog galėsime laikytis tokių reikalavimų, bent jau plius minus, kurie buvo fiksuoti ir praeitais metais. Ta pandeminė situacija jei ir ne kasdien, tai pakankamai dažnai besikeičianti, tai vis tiek veiklos bus organizuojamos remiantis ir atsižvelgiant į tuo metu tiksliai susiklosčiusią situaciją“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skyriaus vedėjas Tomas Pūtys.

Ministerija planuoja iš ugdymo praradimų kompensavimo plano skirti apie pusę milijono eurų stovykloms, kuriose vaikai galėtų ir mokytis kalbų, tiksliųjų bei gamtos mokslų – taip tikimasi kompensuoti kontaktinį ugdymą. Taip pat rekomenduojama, kad stovykloms lėšų skirtų savivaldybės, kurios dėl pandemijos nepanaudoja neformaliojo švietimo krepšelio lėšų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.