Lietuvoje

2021.05.12 16:55

Vasariška šiluma atviliojo prie jūros: kol vieni bandė vos 9 laipsnių Baltijos bangas, kitų laukia skausmingos saulės vonių pasekmės

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.05.12 16:55

Kelios šiltos dienos pajūryje priminė vasarą. Nemažai žmonių pasimėgauti pirmąja ilgai laukta šilumos banga patraukė prie jūros. Nors pučia stiprokas vėjas, nuo pat pirmadienio pajūryje netrūksta besidžiaugiančių saulės voniomis, dalis poilsiautojų jau išbandė ir maudynes kol kas dar neįšilusioje Baltijos jūroje.

Nuo pirmadienio vyraujanti šiluma gausybę klaipėdiečių bei miesto svečių atginė prie jūros. Tai rodo ir trečiadienį popiet gana užimtos pajūryje esančios automobilių stovėjimo aikštelės.

Nemažai žmonių leidžia laiką prie vandens bei deginasi, o dalis nepabūgo jau išbandyti ir maudynes Baltijos jūroje.

Trečiadienio popietę Melnragės paplūdimyje sutikti žmonės nestokojo geros nuotaikos ir pasakojo dar skubantys pasidžiaugti geru oru prieš jam atvėstant.

„Džiaugiuosi, reikia džiaugtis, nes rytoj jau žada atvėsimą. Viską dariau – truputį deginausi, truputį įlindau į vandenį, tačiau tik iki kelių, nes vanduo dar tikrai šaltas, tačiau tiesiog būnant pajūryje yra kiek per karšta, norisi į vandenį“, – teigė pajūryje laiką leidusi Danutė.

Nors oficialiai vasaros sezonas dar neprasidėjo ir paplūdimiai dar nėra baigti ruošti sezonui, tačiau pašnekovė pastabų paplūdimio prižiūrėtojams neturėjo.

„Šiaip mano mylimiausias paplūdimys yra Smiltynė, tačiau ten dar nesikeliame – dar truputį per anksti, bet ir čia viskas gerai – darbuojasi, tvarko, švarina. Ačiū visiems, nes viskas puiku“, – sakė Danutė.

Iš Ispanijos atvykusi Natalija taip pat džiaugėsi Lietuvos pajūriu, čionykščio pavasario ženklais, kurių svetur pasigenda. Be to moteris įžvelgė ir Lietuvos paplūdimių pranašumų, lyginant su ispaniškaisiais, pavyzdžiui, Ispanijoje paplūdimiuose nėra įprasta statyti persirengimo kabinų.

„Čia jų stovi nemažai, šalia dar ir suoleliai, šiukšlių dėžės. Labai patogu. Be to, čia ir kavinukių daugiau“, – pastebėjo Natalija.

Klaipėdos paplūdimiuose dar nepradėjo budėti gelbėtojai. 70 gelbėtojų 14 km ilgio Klaipėdai priklausančių paplūdimių ruože įrengtuose gelbėjimo postuose darbą pradės birželį paskelbus vasaros sezono pradžią. Vis dėlto situacija pajūryje vis tiek stebima.

„Žmonių tikrai daug, ypač – po pietų ir vakarop. Tačiau vaizdas toks, kad vieni ateina vilkėdami striukes ar tiesiog šiltesniais drabužiais, o kiti deginasi – kaip visuomet pavasarį“, – teigė Klaipėdos gelbėtojams jau daug metų vadovaujantis biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Baltijos jūros vanduo dar tikrai vėsus – jo temperatūra siekia tik 9 laipsnius aukščiau nulio.

„Vienas kitas žmogus bandė išsimaudyti. Tačiau dauguma tik kojas pašlapina arba kartą paneria ir išbėga. Galbūt per šias dienas dar kažkiek pasikeis, tačiau gilesnis sluoksnis dar šaltas, tad kol įšils – dar teks palaukti“, – aiškino pašnekovas.

Nors Klaipėdą košia smarkokas vėjas, tačiau pietryčių, rytų vėjas jūros neįaudrino.

Pastebima, kad šiomis dienomis kai kurie žmonės pirmąją saule mėgavosi ne itin atsakingai, tad iš paplūdimius palikdavo jau smarkokai įraudusia oda.

„Pačiam teko matyti nudegusių iš paplūdimio išeinančių žmonių. Buvo šalta, žmonės nespėjo priprasti prie saulės, tad atėjus karštesniems orams ir neįvertina tinkamai situacijos. Gegužę saulė yra labai aktyvi, pakanka vienos ar dviejų valandų ir žmogus nudega“, – dėstė A. Siakki.

Paplūdimiuose vis dar verda pasiruošimo vasarai darbai – jau pastatytos persirengimo kabinos, suoleliai, šiukšlių dėžės, dar liko įrengti geriamojo vandens fontanėlius, dušus.

Tiesa, pasidžiaugti saulėtomis valandomis šalies paplūdimiuose šią savaitę laikas po truputį išseko.

Jau nuo ketvirtadienio, sinoptikų teigimu į šalį atkeliaus gerokai tankesni debesys, o iš dangaus pasipils ne tik lietus, bet ir tranki perkūnija.

Ketvirtadienio naktį rytiniuose rajonuose vietomis palis, vyraus nedidelis lietus. Temperatūra kris iki 6–11 laipsnių šilumos. Dieną daug kur palis, vietomis smarkiai. Kai kur galima perkūnija. Rytų vėjo gūsiai šiauriniuose rajonuose vietomis sieks 15 m/s. Aukščiausia temperatūra 11–16, vakariniuose rajonuose kai kur 17–20 laipsnių.

Penktadienį daug kur lis, vietomis smarkiai, dieną vyraus trumpi lietūs. Dieną vietomis galima perkūnija. Temperatūra naktį 5–10, dieną 15–20 laipsnių.

Šeštadienio naktį vietomis, dieną daug kur, daugiausia rytinėje šalies pusėje, palis. Temperatūra naktį 5–10, dieną 15–20, vakariniame pakraštyje 12–14 laipsnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.