Lietuvoje

2021.05.12 14:54

Lietuvoje vyko civilinės saugos pratybos – šalies miestuose kaukė sirenos, gyventojams išsiųsti įspėjamieji pranešimai

atnaujinta 15.08
LRT.lt2021.05.12 14:54

Trečiadienį Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas, kuriose dalyvavo ir šalies savivaldybės bei institucijos.

Per pratybas vyko gyventojų apie galimą pavojų perspėjimo ir informavimo sistemos tikrinimas – 15.00 val. visoje Lietuvoje buvo įjungtos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus siunčiami pranešimai. LRT eteryje buvo transliuojamas tekstinis ir balsinis perspėjimo pranešimas.

Jį pamatyti galite čia:

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos informacija gyventojams

Pranešama, kad visi turėtų likti ramūs ir tęsti savo veiklas. Tačiau visada reikia išlikti budriems ir žinoti svarbiausius žingsnius realaus incidento atveju: kaip apsaugoti save ir savo artimuosius daugiau rasite www.LT72.lt.

Gyventojai kviečiami pasitikrinti, ar perspėjimo pranešimai juos pasiekia. Instrukciją, kaip įsijungti perspėjimo pranešimų priėmimo funkciją savo mobiliajame telefone, rasite čia www.lt72.lt/?page_id=1969

Šiose pratybose vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją branduolinės avarijos atveju. Be to, bus tikrinama GPIS veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams. Tokios pratybos reikalingos ir tam, kad visos institucijos gebėtų tinkamai atlikti savo funkcijas, prireikus užtikrinti visuomenės saugumą ir informavimą tikro pavojaus atveju.

Planuota, kad pratybose dalyvaus 16 valstybės institucijų ir visos šalies savivaldybės.

Remiantis 2020 metais atlikta gyventojų apklausa, 82 proc. Lietuvos gyventojų yra girdėję apie GPIS, 67 proc. nurodo, kad perspėjimo pranešimą kada nors yra gavę į savo mobilųjį telefoną. Tačiau tik 38 proc. Lietuvos gyventojų žinotų, kokių svarbiausių veiksmų reikėtų imtis, jei įvyktų branduolinė avarija, ir tik 44 proc. turi sukaupę būtiniausių maisto ir vandens atsargų, kad galėtų 72 val. neišeiti iš gyvenamojo būsto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.