Lietuvoje

2021.05.12 14:28

Šimonytė: namų ūkių bendravimo draudimas išlieka

atnaujinta 14.44
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.05.12 14:28

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad bent kol kas draudimas, išskyrus tam tikras aplinkybes, bendrauti dviem namų ūkiams, išlieka. Anot jos, viešose vietose leidžiama užsiimti daugiau įvairių veiklų, daugiau bendrauti, tačiau, pasak ministrės pirmininkės, to negalima lyginti su bendravimu privačiose erdvėse.

„Yra skirtumas sąlygų, kuriomis jūs galite susidurti su kitais namų ūkiais, pavyzdžiui, kine: jūs turite sėdėti su kauke, jūs turite sėdėti tam tikru atstumu vieni nuo kitų, negalite valgyti, žiūrėdami kiną. Tai nėra visiškai tapatus dalykas, galėtume taip imti ir palyginti, kad štai, jei kine galime būti su kitu namų ūkiu, tai galima būti ir namų ūkyje su kitu namų ūkiu. Kaip namuose jūs laikotės saugumo reikalavimų, tai niekas negali įvertinti ir niekas nėra pajėgus įvertinti. Tai kol kas šis apribojimas išlieka, bet nesakau, kad tai bus visą laiką“, – trečiadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Premjerė pranešė, kad karantino sąlygų švelninti kol kas nesiruošiama: ypatingiems laisvinimams didelės erdvės nėra

LRT.lt primena, kad šiuo metu leidžiama susitikti dviem šeimoms arba dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai, arba namų ūkis, kuriame yra nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo. Tačiau tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ar namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis.

Vyriausybė yra leidusi sudaryti „palaikymo burbulus“, jeigu „palaikymo burbulas“ sudaromas su žmogumi, kuris yra priskiriamas rizikos grupei, papildomai rekomenduojama dėvėti kaukes, išlaikyti 2 metrų atstumą, vėdinti patalpas bent vieną kartą per valandą.

Viešose atvirose vietose asmenys gali būti ne didesnėmis nei 5 asmenų arba dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių grupėmis.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimai, sukėlę pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padaryti karantino metu, užtraukia baudą asmenims nuo 500 iki 1500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

I. Šimonytė, paklausta, ar Vyriausybė planuoja švelninti karantino režimą Lietuvoje, teigė, kad tokių planų nėra, išskyrus nebent smulkius techninius pakeitimus.

„Tikrai nėra šią savaitę jokių pasiūlymų, artimiausiomis savaitėmis priklausys nuo epideminės situacijos, kaip ji klostysis. Kol kas ji yra tokia pat stabili, kokia ir buvo, nepatenkinama, bet stabili. [Koronaviruso] atvejų skaičius yra labai panašus, įtampa ligoninėse Vilniaus regione dar išlieka, bet mažesnė nei prieš porą savaičių. Vadinasi, ypatingiems laisvinimams labai didelės erdvės nėra. Kažkokiems techniniams pakeitimams, mažesniems pokyčiams tos vietos gal ir atsirastų, bet iš anksto nenoriu spėlioti“, – dėstė ministrė pirmininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.