Lietuvoje

2016.06.23 10:48

Pramogos vandenyje: kaip išvengti nelaimių atostogų metu?

Laura Čiginskaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.23 10:48

Pramogos vandenyje ir prie vandens – neatsiejama vasaros dalis, tačiau ji neretai atneša nelaimingų atsitikimų. Šių metų vasarą ugniagesiai jau ištraukė du kartus daugiau skenduolių lyginant su 2015-ųjų vasara. Ką daryti, kad nelaimės vandenyje nesugadintų atostogų?

Žaliųjų ežerų paplūdimio naras-gelbėtojas Rolandas Kylius pabrėžia, kad nereikėtų šokinėti nepažįstamose vietose, nepatyrusiems plaukikams neplaukti toli nuo kranto.

„Geriausia maudytis ten, kur gelbėtojai budi, kad jie galėtų padėti, jeigu kas. Nevartoti alkoholio, saulėje nepersikaitinti“, – sako R. Kylius.

Anot gelbėtojų, būtent alkoholis dažniausiai lemia skenduolių skaičių.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos naro Romualdo Avižienio teigimu, atsitikus nelaimei vandenyje, svarbiausia greitai sureaguoti aplinkiniams. Anot narų-gelbėtojų, skendimas yra staigus procesas, o atgaivinti žmogų, praleidusį penkias minutes po vandeniu, yra beveik neįmanoma. Narai pataria, kaip elgtis pamačius nelaimę, ir atkreipia dėmesį, kad skęstančiojo gelbėjimas neturi sukelti papildomo pavojaus.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos naras Aivaras Urbonavičius pataria, kad esant nelaimei reikia iškart kviesti narus-gelbėtojus, skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą, tada galima žmogui padėti ir parankinėmis priemonėmis.

„Tarkime, galima panaudoti, kad ir tuščią butelį, didesnės talpos, galima panaudoti ir tinklinio kamuolį, ir krepšinio kamuolį. <...> Jeigu žmogus skęsta, jokiu būdu nereikia jo pačiam bandyti gelbėti“, – pažymi A. Urbonavičius.

Plačiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.