Lietuvoje

2021.05.12 13:52

Naujas vakcinacijos centras uostamiestyje: Vilniaus improvizacijų kol kas nesiims, besiskiepijantys privalumų mato daugiau nei minusų

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.05.12 13:52

Klaipėdoje trečiadienį duris atvėrė naujas vakcinacijos centras. LCC tarptautiniame universitete atidarytas centras, planuojama, veiks septynias dienas per savaitę ir taps pagrindine skiepijimo vieta prasidėjus visuotinei vakcinacijai.

Nuo trečiadienio ryto darbą pradėjusiame naujajame Klaipėdos vakcinacijos centre veiks 20 kabinų, žmonės bus skiepijami 7 dienas per savaitę 8–20 val., tačiau pastebima, kad darbas priklausys ir nuo turimų vakcinų kiekio bei žmonių srauto.

Centre dirba Jūrininkų sveikatos priežiūros centro darbuotojai, jiems taip pat talkina ir Raudonojo kryžiaus savanoriai, visą dieną vakcinacijos centre budi ir Greitosios medicinos pagalbos komanda. Ateityje, kai skiepijamų žmonių srautas išaugs, numatoma pasitelkti ir daugiau darbuotojų iš kitų uostamiesčio sveikatos priežiūros įstaigų.

„Šiandien yra pirmoji diena kai centras pradėjo savo veiklą Klaipėdos mieste. Pradėjome dirbti nuo 8 val., atvyksta žmonės užsiregistravę, atvyksta pakartotiniam skiepui. Siūlyčiau žmonėms prisijungti, pasižiūrėti elektroninę registraciją vakcinavimasklaipėdoje.lt ir bandyti prisiregistruoti, pasinaudoti proga“, – teigė naująjį centrą administruojančio Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Saulius Dabravalskis.

Improvizacijų neplanuoja

Trečiadienio rytą elektroninėje registracijos sistemoje buvo skelbiama, jog laisvų registracijos talonėlių, norintiems ir turintiems teisę pasiskiepyti, buvo likę daugiau nei 2 tūkst., iš jų 480 talonėlių skiepytis „Moderna“ vakcina, 358 „Pfizer“ gamintojo vakcina „Comirnaty“ bei 1 190 „AstraZeneca“ gamintojo vakcina „Vaxzevria“.

Gyventojai taip pat gali registruotis ir telefonu.

„Tačiau siūlome registruotis elektroniniu būdu, nes ten yra galimybė užpildyti klausimyną, todėl atvykęs žmogus greičiau gauna paslaugą“, – pastebėjo S. Dabaravalskis.

Pašnekovo teigimu, uostamiestyje, kaip ir visoje Lietuvoje, populiariausios yra „Comirnaty“ bei „Moderna“ vakcinos, tarp jaunų žmonių pradeda populiarėti ir „Johnson & Johnson“ vakcina „Janssen“, kiek mažiau graibstoma „AstraZeneca“ vakcina „Vaxzevria“.

LRT.lt jau skelbė, kad praėjusį šeštadienį Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėjas Karolis Žukauskas pranešė, kad „Litexpo“ vakcinacijos centre liko 100 „Vaxzevria“ vakcinos dozių, jos buvo suleistos tiems, kurie atvyko į šią vakcinavimo vietą ir buvo pilnamečiai. Paskelbus šią žinią per mažiau nei pusvalandį šios likusios vakcinacijos vietos užsipildė.

Klaipėdoje, anot S. Dabravalskio, kol kas tokiu pavyzdžiu sekti neketinama.

„Šiai dienai šito neplanuojame, kadangi vakcinų tikrai neturime tokio kiekio, kad galėtume tokius dalykus daryti“, – teigė pašnekovas.

Dėl naujojo centro vietos – kritika

Numatoma, kad šis centras nuims dalį darbo nuo iki šiol veikusių dviejų pagrindinių vakcinacijos centrų miestuose pietinėje ir šiaurinėje dalyse. Viename jų nuspręsta vakcinacijos apskritai nebevykdyti. Tačiau viešojoje erdvėje jau esama ir kritikos tokiam miesto valdžios sprendimui. Pastebima, kad šiaurinėje miesto dalyje LCC tarptautiniame universitete įkurtas centras patogus bus ne visiems klaipėdiečiams, be to čia įžvelgiama ir stovėjimo vietų trūkumo problema.

Vis dėlto uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad naujojo centro veiklos startas yra svarbus įvykis Klaipėdai ir nevertėtų susitelkti į tam tikrus netobulumus.

„Abejojančių visada yra ir bus. Stebėtis tuo labai nereikėtų. Vakcinavimo centras – tai ne vaikų darželis ar mokykla, kur kasdien reikia atvežti vaikus ar juos pasitikti. Tai yra vieta, kur atvažiuoji kartą per du ar tris mėnesius ir tada, kai yra paskirtas laikas. Kalbant apie pasiekiamumo patogumą turbūt nevertėtų labai į tuos priekaištus kreipti didelio dėmesio“, – dėstė V. Grubliauskas.

Vis dėlto pripažįstama, kad vakcinacijos centras „Švyturio“ arenoje galbūt vietos ir pasiekiamumo viešuoju transportu požiūriu, būtų patogesnis, tačiau kitais aspektais LCC traptautinis universitetas pranoko areną.

„Dabar beliko tik atlikti savąją misiją gavus kvietimą arba registruojantis pagal amžiaus grupes ar kitus prioritetinius sąrašus. Dabar, klaipėdiečiai, jūsų ėjimas“, – teigė V. Grubliauskas.

Meras akcentavo, jog parenkant vietą visuotinės vakcinacijos centrui buvo vertinamas ir visas miesto turimas turtas, tačiau nė vienas iš objektų visų keliamų reikalavimų neatitiko.

Preliminariais duomenimis, naujojo vakcinacijos centro įrengimas kainavo per 40 tūkst. eurų, o per mėnesį centro išlaikymas atsieis apie 12 tūkst. eurų.

Trečiadienį centre sutikti klaipėdiečiai buvo linkę gerai vertinti tiek patį centrą, tiek skiepijimo procesą.

„Viskas labai aišku, viskas labai operatyvu, kas liečia registraciją. Pats centras taip pat labai didelis ir patogus, neturiu pastabų. Vietos automobiliui radau, man patogu. Gal tiems, kas važiuos autobusu, nelabai patogu, nes kitas miesto galas, bet šiaip – viskas patogu“, – įvertino skiepo atvykusi Laura.

Jam priklausančios vakcinos dozės atvykęs kitas gyventojas taip pat negailėjo gerų žodžių naujajam centui.

„Vertinu puikiai, jokių eilių, viskas aišku. Gal paskui bus kokia griūtis, bet šiandien – fantastika“, – sakė Ramu prisistatęs vyras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.