Lietuvoje

2016.06.23 10:47

Premjeras: prieš Darbo kodeksą protestuojantys jaunuoliai net nežino, apie ką jis

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA, BNS2016.06.23 10:47

Vilniuje prie vyriausybės pastato grupė žmonių pasistatę palapines protestavo prieš Darbo kodekso pakeitimus. Pranešama, kad Vinco Kudirkos aikštėje tebėra iki 40 asmenų. Tarp jų – didelė dalis studentų iš Kauno. Jie žadėjo nesitraukti tol, kol įstatymas nebus atšauktas. Tuo metu studentus sukritikavo premjeras Algirdas Butkevičius. Jo teigimu, protestą surengę jaunuoliai net nežino, apie ką jis, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Iš Kauno atvykę protestuotojai prie vyriausybės pasistatė palapines ir reikalauja atšaukti Seimo priimtą Darbo kodeksą. Įvairiais duomenimis, nuo 35 iki 50 žmonių vėlų trečiadienio vakarą Vinco Kudirkos aikštėje pasistatė palapines ir žada nesitraukti tol, kol įstatymas nebus atšauktas. Į Vilnių protestuotojai, tarp kurių – didelė dalis studentų, iš Kauno traukiniu atvyko vakar vakare. Jie teigia protestuojantys prieš skubotą Darbo kodekso priėmimą.

Pareigūnai protestuotojus informavo apie pažeistą Susirinkimų įstatymą ir tai, kad jie per arti vyriausybės pastato. Kaip LRT RADIJĄ  informavo Policijos departamente, kol kas jokių incidentų neužfiksuota.

Seimas, nepaisydamas abejonių, kurias išsakė darbuotojų ir darbdavių atstovai, taip pat prezidentė, antradienį priėmė naują Darbo kodeksą.

K. Trečiokas: studentams reikėjo piketuoti anksčiau

Įėjimą į vyriausybės pastatą užtvėrę asmenys savo poziciją dėl naujojo Darbo kodekso turėjo reikšti prieš pataisų priėmimą, o ne po balsavimo Seime, pažymi aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Maždaug 40 asmenų grupė, daugiausiai studentai iš Kauno, prie Vyriausybės pastato atvyko vėlų trečiadienio vakarą ir nuo įėjimo žada nesitraukti, kol nebus atšauktos naujo Darbo kodekso pataisos. K. Trečioko teigimu, sveikintina, kad piliečiai turi savo poziciją ir ją reiškia, tačiau akcijai prie Vyriausybės jau per vėlu.

„Manyčiau, kad daugiau neigiamai (vertinu – ELTA), nors galiu būti nepopuliarus“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį kalbėjo K. Trečiokas.

„Aš nejutau viso to proceso metu jaunimo aktyvumo. Buvo profsąjungos, buvo kiti dariniai, bet šita grupė kažkaip dabar tik atsibudo“, – teigė ministras.

Šią savaitę Seimo priimtų Darbo kodekso pataisų dar nepasirašė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovės teigimu, naujame darbo santykių reglamente yra taisytinų vietų ir į kodeksą reiktų įtraukti daugiau saugiklių darbuotojų apsaugai.

Premjeras sukritikavo

„Lietuvos studentų sąjunga jiems nepritaria ir studentų sąjungos jie vertinami neigimai. Aš manau, tai tam tikra grupelė studentų, kurie, kiek žinau, piketavo ir Kaune, prie savivaldybės pastato. Mano specialistai buvo susitikę su jais, paklausė, kokie yra argumentai, dėl ko esate nepatenkinti, jie neišsakė nė vieno argumento, keliamas vienintelis reikalavimas – kad būtų atšauktas Darbo kodeksas. Buvo užduotas klausimas, kad gal tas Darbo kodeksas palengvina įsidarbinimą jaunimui, jie nieko nenorėjo girdėt, klausyt ir matyti, kad visiškai nėra su juo susipažinę“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė premjeras.

Prie vyriausybės trečiadienio vakarą daugiau nei pusšimtis jaunuolių pradėjo protestą prieš naująjį Darbo kodeksą. Jaunuoliai žada protestuoti Vyriausybės prieigose su palapinėmis tol, kol Seimo priimti teisės aktai nebus atšaukti, jie čia ir nakvojo.

Premjeras tvirtino, jog protestuotojai nebus vaikomi, nors akcija ir nesankcionuota.

„Mes esam labai demokratiški ir jėgos nenaudosime“, – tvirtino jis.

Klausiamas, kiek laiko bus toleruojami prie Vyriausybės gulintys protestuotojai, premjeras atsakė lakoniškai: „Tegu ilsisi.“

„Mes priėmėme tą variantą, kuriam pritarė daugelis ekspertų. Mes darome viską, kad Lietuva būtų konkurencinga, laisvesnė valstybė ir pažangesnė. Šiandien tai yra vienas pažangiausių įstatymų Lietuvoj“, – apie darbo santykių liberalizavimą sakė premjeras.

Ketvirtadienį su protestuotojais susitiko premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė, vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus ir premjero patarėjas Audrius Misevičius, tačiau  sako, kad protestuotojai esą nelinkę diskutuoti.

Ji teigė susidariusi įspūdį, kad protestuotojai prie vyriausybės įsikūrė ne vienai dienai. Jie čia pasistatė palapines, atsinešė maisto, termosų.

„Mes labai apgailestaujame, kad jaunimas nesidomi, kas yra tame Darbo kodekse, akivaizdu, kad jie net nežino, kuo tai būtų gerai studentams, kad yra sumažinta administracinė ir biurokratinė našta, kad jaunimas gali greičiau įkurti įmonę, paprastesnė yra darbuotojų pasamdymo tvarka, kad bus naujų įdarbinimo formų, laisvesnis darbo grafikas ir būtent studijuojančiam jaunimui tai būtų labai patogu, jis galėtų dirbti trumpesnę darbo dieną, kintančiu grafiku ir derintis prie paskaitų ir mokslų“, – aiškino E. Butkutė-Lazdauskienė.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.