Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.22 23:28

Partijų reitingai: Liberalų sąjūdžiui užtektų balsų patekti į Seimą

ELTA 2016.06.22 23:28

Nuo korupcijos skandalų supurtyto Liberalų sąjūdžio nusisuko du trečdaliai rinkėjų, palaikiusių šią jėgą praėjusiuose savivaldos rinkimuose, tačiau jei Seimo rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, liberalai perkoptų 5 procentų barjerą ir patektų į parlamentą.

Gegužės pabaigoje-birželio pradžioje savo balsą už liberalus Seimo rinkimuose buvo pasiryžę atiduoti 6 proc. apklaustų rinkėjų – beveik 6 procentiniais punktais mažiau nei prieš mėnesį. Skaičiuojant tik tuos rinkėjus, kurie apklausos metu teigė tikrai dalyvausią Seimo rinkimuose, rezultatai geresni – Liberalų sąjūdį palaikytų 8 proc. piliečių, rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa. Analogiškos apklausos metu gegužės pradžioje už liberalus būtų balsavę 14 proc. rinkėjų, tvirtai apsisprendusių eiti į rinkimus.

„Baltijos tyrimų“ analizė atskleidė, kad už Liberalų sąjūdį balsuotų 34 proc. respondentų, kurie šią politinę jėgą palaikė 2015 m. kovą vykusiuose savivaldos rinkimuose. Didžiausią liberalų rinkėjų dalį „nusiviliojo“ Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (17 proc.), socialdemokratai (10 proc.), konservatoriai (7 proc.) ir Artūro Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (6 proc.). Dar 18 proc. Liberalų sąjūdžio buvusių rėmėjų teigė, kad Seimo rinkimuose dalyvauti neketina arba kol kas nežino, už ką balsuos.

Jei rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, juose dalyvautų 42 proc. respondentų (5 proc. punktais mažiau nei prieš mėnesį), o 28 proc. teigė prie balsadėžių nesirengią eiti (prieš mėnesį tokių buvo 23 proc.). 30 proc. piliečių dar nėra apsisprendę, ar eis į rinkimus.

Iš asmenų, kurie ketina balsuoti, 22 proc. palaikytų socialdemokratus, apie 17 proc. – Ramūno Karbauskio vadovaujamus valstiečius ir žaliuosius, 14 proc. – Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus, po 10 proc. – Darbo partiją bei Tvarką ir teisingumą, 8 proc. – Liberalų sąjūdį, 5 proc. – Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS). Atitinkamai 3 ir 1 proc. gautų A. Zuoko liberalai ir Lietuvos žaliųjų sąjunga.

Kitų pagrindinių partijų rinkėjų lojalumas išlieka aukštas: devyni iš dešimties (91 proc.) LLRA-KŠS rinkėjų, už šią partiją balsavusių savivaldos rinkimuose, teigė savo nuomonės nekeisią ir būsimuose Seimo rinkimuose. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai pavyktų išlaikyti 85 proc. tokių rinkėjų, konservatoriams – 81 proc., Tvarkai ir teisingumui – 80 proc. Didesnė balsų "migracija" buvo stebima tarp socialdemokratų ir „darbiečių“ rinkėjų: socialdemokratus rudenį žada palaikyti 72 proc. už šią partiją pernai savivaldos rinkimuose balsavusių respondentų, Darbo partija gali tikėtis išlaikyti 63 proc. rinkėjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi