Lietuvoje

2021.05.12 09:38

Iš pareigų pasitraukė SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centro vadovas Sitnikovas

atnaujinta 10.01
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.05.12 09:38

Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro direktorius Olegas Sitnikovas palieka pareigas.

Tai LRT.lt patvirtino sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio atstovė spaudai Aistė Šuksta. Anot jos, gegužės 10 d. buvo paskutinė O. Sitnikovo darbo diena.

„Taip, išėjo iš darbo. Pirmadienis buvo paskutinė jo darbo diena“, – teigė A. Šuksta.

Ji tvirtino, kad O. Sitnikovas iš darbo išėjo savo noru. O. Sitnikovo išėjimo iš darbo motyvų A. Šuksta nekomentavo, paragino kreiptis į patį SAM pareigas palikusį žmogų.

LRT.lt susisiekus su pačiu O. Sitnikovu, jis teigė iš darbo SAM išėjęs dėl sveikatos problemų.

„Dėl sveikatos problemų“, – sakė O. Sitnikovas.

LRT Tyrimų skyrius skelbė, kad bent penkis praėjusį pavasarį per SAM sudarytus COVID-19 priemonių pirkimo sandorius, kurių vertė – beveik 9 mln. eurų, koordinavo į jokias oficialias darbo grupes neįtrauktas visuomenininkas Šarūnas Narbutas.

Šiuo metu STT sprendžia, ar pradėti tyrimą pagal pranešimą, susijusį su Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) praėjusį pavasarį įvykdytu monitorių iš Kinijos bei Izraelio pirkimu už beveik 2 mln. eurų.

Turimi duomenys rodo, kad jau pirkimo metu buvo žinoma, kad dalis monitorių yra netinkami. Iki šiol nenaudojami daugiau nei pusė iš beveik 500 monitorių.

LRT Tyrimų skyriaus gauti SAM ir Vyriausybės kanceliarijos vidiniai susirašinėjimai atskleidžia, kad monitorių pirkimą organizavo Š. Narbutas.

Parašą po monitorių pirkimais padėjo ESSC vadovas O. Sitnikovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.