Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.22 17:25

Vilniaus savivaldybė gavo ieškinį dėl Maskvos namų statybų

BNS 2016.06.22 17:25

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija trečiadienį kreipėsi į teismą dėl leidimo statyti Maskvos namus panaikinimo.

„Statybų inspekcija kreipėsi į teismą dėl 2008 metais išduoto leidimo panaikinimo“, – Vilniaus miesto savivaldybėje žurnalistams sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Pasak jo, savivaldybė teisme pritars, kad statybos leidimas būtų panaikintas. Mero teigimu, bus prašoma inspekcijos papildomai įvertinti statybą, taip pat savivaldybė siūlys papildyti ieškinį teismui, nes Maskvos namai šiuo metu statomi net ne pagal galiojantį statybos leidimą.

Mero teigimu, rasti pažeidimai yra rimti, todėl artimiausiu metu Maskvos namų statyba nebus tęsiama.

„Vėlgi spekuliuoti, ar jiems pavyks pašalinti tuos pažeidimus, kaip, kada pavyks, ir panašiai, tai, matyt, atskiras klausimas“, – sakė R. Šimašius, paklaustas, ar tai reiškia, kad Maskvos namų Vilniuje nebus.

Mero teigimu, šis objektas Vilniuje nereikalingas „ir dėl geopolitinių, ir dėl architektūrinių priežasčių“, todėl pernai pradėta aiškintis, ar toks objektas statomas pagrįstai. Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija su savivaldybe nustatė, kad statinys pastatytas pažeidus statybos reglamentą. Užfiksuota, kad pažeisti aukštingumo, užstatymo tankumo reikalavimai.

„Praktiškai išeina taip, kad pastatas turi būti vienu aukštu mažesnis“, – sakė sostinės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Ieškinys dėl statybos leidimo Maskvos namams Vilniuje panaikinimo bus nagrinėjamas Vilniaus miesto apylinkės teisme. Teismo posėdžio data dar nepaskirta.

Ambasadorius nepatenkintas

Dėl stringančios Maskvos namų Vilniuje statybos Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas balandžio pabaigoje apkaltino sostinės merą, sakydamas, jog jis „užsiundė“ bendrovės „Jukos“ advokatus.

„Žinote, jis visai neseniai tiesiog užsiundė „Jukos“ advokatus prieš statomus Maskvos namus. Jis norėjo, kad jie areštuotų šį objektą dar statybų etapu. Šio namo statybos vyksta susidurdamos su sunkumais daugybę metų. Dabar yra štai toks sudėtingas etapas“, – teigė A. Udalcovas.

Objektą statančios bendrovės „Masyvo statyba“ bei pačios įstaigos „Maskvos Kultūros ir Verslo Centras – Maskvos Namai“ direktorius Aleksandras Makarovas sakė, kad statybos stringa dėl negaunamo finansavimo iš generalinio rangovo Rusijoje.

Statinio generalinė rangovė – Maskvos bendrovė „MCity“, darbus finansuoja Maskvos vyriausybė.

Pernai pareigas pradėjęs eiti Vilniaus meras R. Šimašius po susitikimo su A. Udalcovu suabejojo šio objekto nauda, sakydamas, kad kol nebus išspręstas įstrigęs Vilniaus namų klausimas, „bus imamasi priemonių“, kad nebūtų atidaryti ir Maskvos namai.

Maskvos namai pradėti statyti 2008-aisiais. Suprojektuotame 9 tūkst. kvadratinių metrų statinyje planuojama įrengti salę, muziejų, įvairias ekspozicijų patalpas.

Idėja Vilniuje pastatyti Maskvos namus gimė 2004 metų liepą, kai karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejaus iškilmėse lankėsi tuometis Maskvos meras Jurijus Lužkovas. Tuomet nutarta panašų projektą vykdyti ir Maskvoje.

Skelbta, kad šie namai būtų kultūros ir verslo bendradarbiavimo centras, kurio tikslas – sukurti ir toliau plėtoti gerus kaimyninius santykius tarp Maskvos ir Vilniaus.

Vilniaus namų projektas Maskvoje yra įstrigęs, statybos nėra pradėtos – dėl kokių priežasčių, Užsienio reikalų ministerija ir Vilniaus savivaldybė plačiau nekomentuoja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi