Lietuvoje

2016.06.22 14:17

Vyriausybė patvirtino, kad MMA nuo liepos didės

BNS2016.06.22 14:17

Minimalus mėnesio atlyginimas (MMA) nuo liepos didės 30 eurų iki 380 eurų. Tokiam Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlymui trečiadienį pritarė ministrų kabinetas. Tai bus jau penktas kartas, kai dabartinė vyriausybė didina minimalią algą.  

„380 eurų minimali mėnesinė alga būtų taikoma apie 350 tūkst. darbuotojų, tarp jų – apie 80 tūkst. yra biudžetinių įstaigų darbuotojai. 2016 metų biudžete tam jau yra rezervuota 21,1 mln. eurų“, – vyriausybės posėdyje kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Anot jos, Ūkio ministerija siūlė šį klausimą dar kartą apsvarstyti Trišalėje taryboje, kurios ne visi nariai pritarė MMA didinimui. Tačiau A. Pabedinskienė teigė, kad MMA kėlimui nepritaria tik dalis darbdavių.

„Dvi šalys pilnai pritaria minimalios algos kėlimui, o darbdaviai – per pusę. Manau, kad didžioji dalis Trišalėje taryboje išsakė savo poziciją, juolab, kad šitas klausimas buvo keliamas nuo praeitų metų“, – sakė A. Pabedinskienė.

Trišalė taryba gegužę nepriėmė vieningos nuomonės dėl MMA didinimo. Tam nepritarė dvi iš 4-ių darbdavių organizacijų: Verslo darbdavių konfederacija ir Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Konfederacijos vadovas Danas Arlauskas BNS praėjusią savaitę sakė, jog darbdavių nuomonė per mėnesį nepasikeitė – MMA didinimas šiuo metu būtų susijęs su rinkimų pažadais, be to, neišnagrinėta minimalios algos didinimo rizika regionuose.

Siūlymui nuo šių metų liepos didinti MMA iki 380 eurų valdančiųjų politinė taryba pritarė dar pernai.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje vadovas Christophas Klingenas šiemet kovą rekomendavo pristabdyti MMA kėlimą, o premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad į tokias TVF pastabas bus atsižvelgta.

Paskutinį kartą MMA 25 eurais iki 350 eurų padidinta šių metų pradžioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.