Lietuvoje

2021.05.11 13:10

Kauno klinikose mirė po sprogimo ir gaisro „Klaipėdos medienoje“ nukentėjęs žmogus

atnaujinta 13.53
Eleonora Budzinauskienė, ELTA, Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.05.11 13:10

Praėjusį pirmadienį „Klaipėdos medienos“ teritorijoje įvykusios nelaimės metu nukentėjusio žmogaus gyvybė užgeso Kauno klinikose. Šią informaciją Eltai antradienį patvirtino „Klaipėdos medienos“ vadovas Nikolajus Ivanovas.

„Visas įmonės kolektyvas esame stipriai sujaudinti ir nuliūdinti mus pasiekusios žinios prarasto ilgamečio kolegos. Reiškiame nuoširdžią užuojautą artimiesiems. Su jais palaikome artimą nuolatinį ryšį. Ir toliau teiksime visą reikalingą pagalbą, kurios prireiks šiuo sudėtingu laikotarpiu. Esame be galo dėkingi Klaipėdos ir Kauno medikams už jų įdėtas pastangas“, – sakė įmonės vadovas.

Pasak N. Ivanovo, incidento metu nukentėjusiems darbuotojams įmonė kompensuos visas su gydymu bei reabilitacija susijusias išlaidas, suteiks kitą reikalingą paramą.

Įmonės darbuotojams sudaroma galimybė pasinaudoti nemokama psichologo konsultacija.

Šiuo metu ligoninėje gydomi 5 nuo nelaimės nukentėję įmonės darbuotojai – 4 iš jų Kauno klinikose, 1 – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

LRT.lt primena, kad per nelaimę į dvi Klaipėdos ligonines buvo išgabenti 9 žmonės.

Iškart po nelaimės 5 iš jų buvo paguldyti į Reanimacijos skyrių, tačiau vakarop ir kitą dieną 3 pacientai buvo perkelti į Traumatologijos skyrių, dviejų vyriausių nukentėjusiųjų būklė buvo sunki.

Kaip LRT.lt sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės atstovai, praėjusį trečiadienį 2 pacientai pasitarus su Kauno klinikomis bei įvertinus pacientų būklę, išvežti į Kauno klinikų Nudegimų centrą.

Nelaimės aplinkybės šiuo metu tiriamos.

Į pastatą bendrovės vadovas dar nebuvo patekęs

Sprogimas gamybiniame bendrovės „Klaipėdos mediena“ pastate įvyko daugiau nei prieš savaitę – gegužės 3 d. Tądien pranešimo apie nelaimę gelbėtojai sulaukė kiek po vidurdienio.

Incidento metu nukentėjo du bendrovės pastatai - medienos drožlių plokštės gamybos padalinys ir jį aptarnavę oro valymo įrenginiai. Šiuo metu incidento vieta atitverta, užtikrinant saugumą likusioje bendrovės teritorijoje.

Bendrovė iš dalies jau atnaujino veiklą. „Klaipėdos medienos“ direktorius Nikolajus Ivanovas teigė, kad penktadienį atnaujinta baldų gamyba.

Vis dėlto kodėl, kaip tvirtinama, įprastu režimu veikusioje gamykloje prieš savaitę nugriaudėjo sprogimas ir kilo gaisras – vis dar išlieka mįslė. Praėjus savaitei po įvykio bendrovės vadovas negalėjo įvardyti nei preliminarių įvykio priežasčių, nei patirtų nuostolių, mat dar pats nebuvo įleistas pasižvalgyti po nelaimės vietą.

„Šiuo metu vyksta tyrimas, yra draudžiama įeiti į pastatą. Ekspertai pirmiausia apžiūrės, duos išvadas ir tada bus galima kažką pradėti“, – teigė N. Ivanovas.

„Klaipėdos mediena“, gaminanti baldus ir medžio drožlių plokštes, uostamiestyje veikia daugiau nei šimtmetį. Bendrovėje dirba beveik 800 darbuotojų. Daugiau nei 90 proc. įmonės produkcijos yra eksportuojama į Vakarų Europos ir Skandinavijos rinkas.

Tyrimo medžiaga – didelės apimties

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Aurelija Maslauskienė teigė, kad kol kas valdybos darbuotojai dirba kartu su Gaisrinių tyrimų centro atstovais iš Vilniaus ir aiškinasi, nelaimės priežastis.

Anot A. Maslauskienės, specialistai analizuoja didelės apimties tyrimo medžiagą – per laiką nuo nelaimės buvo atliktos įvairios apklausos, surinkta nemažai dokumentų, paimti vaizdo kamerų įrašai.

Vis dėlto kol kas į pastatą patekti negali ir nelaimę tiriantieji, nes objektas po sprogimo ir gaisro vis dar yra neaugus.

„Jis dar yra nesaugus. Galima jo paties ar atskirų konstrukcijų griūtis“, – teigė A. Maslauskienė.

Darbo grupė dar nepradėjo darbo

Specialiai šiam atvejui turėjo būti sudaryta speciali darbo grupė ir Klaipėdos savivaldybėje. Jos išvadų laukiama ir dėl to, kada nelaimės priežastis bandantiems išsiaiškinti ekspertams bus leista patekti į pastatą. Vis dėlto panašu, kad čia koją kiša biurokratinės vingrybės.

„Kol kas grupė nesudaryta, nes trūksta aplinkosaugininkų, kurie dėl savo teisės aktų painiavos nežino, ką galėtų atsiųsti“, – kodėl speciali darbo grupė dar nepradėjo darbo paaiškino Klaipėdos savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius.

Žadama, kad artimiausiomis dienomis aplinkosaugininkai jau deleguos savo atstovą į minėtą specialią darbo grupę ir ši galės pradėti darbą.

Vis dėlto pašnekovas pastebėjo, kad pastato ekspertizės savivaldybės darbo grupė neatliks ir negalės tiksliai pasakyti, ar saugu eiti į statinį.

„Pastatas yra privati nuosavybė, tai negalime viešosiomis lėšomis užsakinėti ekspertizės. Tai – įmonės užduotis pasisamdyti ekspertą“, – pastebėjo G. Pocius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.