captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sovietmečiu daržovių sandėliu paversta bažnyčia pravėrė duris

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia – pastatas, prie kurio stabteli dažnas praeivis. Tačiau kas slepiasi už bažnyčios durų – paslaptis. Ji atskleista Kultūros naktį.
Mato Noreikos/15min nuotr.
Mato Noreikos/15min nuotr.

Ši bažnyčia – viena unikaliausių Vilniaus senamiesčio istorinių erdvių. Vienintelis Lietuvoje vienabokštis vėlyvojo baroko – rokoko – stiliaus pastatas sovietmečiu buvo paverstas sandėliu. Bažnyčia Kultūros naktį duris atvėrė po 25 metų tylos.

„Buvo nemažai priversta visko. Iš pradžių buvo labai didelis šokas, man pačiam buvo labai keista atėjus, pamačius tą suskaidytą, sužalotą erdvę. Buvo viduj kažkaip labai skaudu ir galvojau, kokie žmonės galėjo imti taip ir pasielgti – kažkam šventą, sakralią vietą taip išniekinti“, – sako projekto „Ramintoja. Meno sandėlis“ organizatorius Alvydas Babraitis.

Sovietmečiu bažnyčios erdvė buvo suskaidyta į tris aukštus ir taip patalpos pritaikytos daržovių sandėliui. Ši bažnyčia dabar – viena labiausiai apleistų Vilniuje. Renginio organizatoriai sako, kad bažnyčios restauravimo procesas būtų ilgas, bet įmanomas.

Pasižvalgyti po bažnyčią galite žiūrėdami reportažą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...