Lietuvoje

2021.05.11 10:44

Šimonytė: artimiausiu metu karantino švelninti neketinama

atnaujinta 10.54
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.05.11 10:44

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį teigė, kad sergamumo COVID-19 situacija šalyje išlieka stabili, o karantino priemonių pakeitimo šią savaitę svarstyti nėra ketinama.

„Visada gali būti viskas svarstoma, bet tikrai šį trečiadienį jokių svarstymų dėl karantino nutarimo nebus“, – antradienį Seime žurnalistams teigė ministrė pirmininkė.

I. Šimonytė kalbėjo, kad sergamumo COVID-19 situaciją šalyje vertina kaip gana stabilia, nors skaičiai ir nėra džiuginantys.

„Bet negaliu pasakyti, kad jie auga. Jie yra labai panašiame 1,2 tūkst. lygmenyje jau maždaug trečią savaitę. Tai reiškia, kad yra atliekama labai daug testų, yra vykdomi epidemiologiniai atvejų tyrimai, kuriuos vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), yra žmonės siunčiami į izoliaciją“, – sakė I. Šimonytė.

Ji taip pat teigė, kad šiuo metu daug efektyviau valdoma situacija židiniuose, kuriuose nustatomi protrūkiai, pavyzdžiui, darbo kolektyvuose. Be to, tebevyksta vis spartėjantis vakcinacijos procesas.

„Jau sakiau tai prieš kelias savaites ir dabar tai pakartosiu – svarbiausias rodiklis, kuris, mano nuomone, dabar turi būti vertinamas, yra situacija ligoninėse. <...> Man atrodo, kad situacija yra nemaloni, bet ji yra stabili. Jeigu ji neblogės, papildomų griežtinimų Vyriausybė nesiims“, – svarstė premjerė.

Ministrė pirmininkė taip pat kritikavo Šiaulių sprendimą į mokyklas priimti vaikus, kuriems neatlikti COVID-19 testai.

„Prastai vertinu, juolab, kad meras turėtų matyti situaciją Šiaulių regiono ligoninėse, kuriose padėtis tikrai yra prastesnė, nei buvo prieš keletą savaičių. Rizikuoti nereikėtų. <...>

Žinau, kad yra paplitusi legenda, kad vaikai neserga. Kažkokių labai sunkių simptomų, matyt, kad ne taip dažnai pasitaiko, bet tikrai atvejų, protrūkių susijusių su ugdymo įstaigomis yra visoje Lietuvoje“, – sakė I. Šimonytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.