Lietuvoje

2016.06.22 08:03

Dvišaliame susitikime nerandama atsakymo dėl Astravo AE

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.22 08:03

Dvišaliame Lietuvos ir Baltarusijos atstovų susitikime kol kas nesulaukiama aiškių atsakymų dėl Astravo atominės elektrinės (AE) projekto saugumo, nes Baltarusijos ekspertai neįžvelgia elektrinės keliamos rizikos. 

Pasak susitikime dalyvaujančio Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktoriaus Vitalijaus Auglio, dėl per toli pažengusių statybų, poveikio aplinkai ir gyventojams klausimai gali būti neišspręsti.

„Jie bando tikinti, kad stato saugiai. Jie bando tikinti ir žadėti, kad viskas bus gerai. Mes matome jų požiūrį ir vertinimus. Mes norėtume, kad tie vertinimai labiau atsižvelgtų į nuogąstavimus ir galimas rizikas.

Kita problema yra tai, kad statybos nestoja. Ką jie darys, jei TATENA ir tarptautinės misijos pasakys, kad kažką reikia keisti ar tvarkyti.  Bendra situacija tokia, kad kai kurių klausimų neįmanoma išspręsti galutinai“, – teigė V. Auglys.

Dvi dienas Aplinkos ministerijoje vykstančiame Lietuvos ir Baltarusijos ekspertų susitikime pirmiausia keliami klausimai dėl atominės elektrinės galimo poveikio aplinkai ir gyventojams, įskaitant  statybų aikštelės seisminius ir geologinius tyrimus bei radiologinį parengtumą.

Tuo metu susitikime nedalyvaujantis Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, sako, kad negali būti jokių nuolaidų dėl elektrinės Baltarusijoje.

Astravo atominė elektrinė, neatsižvelgiant į vis garsiau girdimus Lietuvos protestus, statoma kiek mažiau nei už pusšimčio kilometrų nuo Vilniaus.