Lietuvoje

2016.06.21 19:34

FNTT užkabino ir R. Karbauskio vicepirmininko įmonę

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2016.06.21 19:34

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) vykdo tyrimą dėl neteisėto bandymo gauti beveik 4 mln. eurų vertės Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų paramą vienuolikai projektų pagal Lietuvos kaimo plėtros programą.

Šioje byloje programos priemones „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ ir „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas (žemės ūkio produktų perdirbimas)“ administravo Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Tyrimas vykdomas dėl įmonių „Granulė“, „Ingepa“, „D&D Group“, „Atenergy“ įgyvendintų europinių projektų.

FNTT įtarimų sąraše figūruoja neteisėta juridinio asmens veikla, dokumentų klastojimas, didelės vertės svetimo turto užvaldymas apgaule bei piktnaudžiavimas tarnyba.

Į tyrimo taikinį pateko ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų vicepirmininko Viktoro Rinkevičiaus įmonė „Biržų žemtiekimas“, kurioje politikas nurodo esantis valdybos pirmininkas. Šioje įmonėje praėjusią savaitę vykdytos kratos.

„Atlikta daugiau kaip trisdešimt kratų, pas fizinius ir juridinius asmenis, kurių metu rasta ir paimta tyrimui reikšmingų duomenų. Taip pat atlikta krata UAB „Biržų žemtiekimas“ patalpose“, – teigia Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.

Tarnyba nekomentuoja, kur be įmonės „Biržų žemtiekimas“, atliktos kratos ir poėmiai, motyvuodama ikiteisminio tyrimo duomenimis.

Pats V. Rinkevičius, pasitelkęs viešųjų ryšių įmonę, aiškina, kad „Biržų žemtiekime“ FNTT atlikti veiksmai susiję su ikiteisminiu tyrimu, vykdomu kitų keturių Lietuvoje veikiančių įmonių atžvilgiu.

„Trys iš įmonių, kurių atžvilgiu vykdomas ikiteisminis tyrimas, 2012 metais iš „Biržų žemtiekimo“ pirko žemės ūkio technikos ir/ar atsarginių dalių“, - nurodoma V. Rinkevičiaus atsakyme.

„Norime atkreipti dėmesį, kad šiuo metu vykdomo tyrimo objektas yra įmonių, pirkusių iš mūsų techniką, o ne „Biržų žemtiekimas“, veikla. Tyrimas nėra nukreiptas į „Biržų žemtiekimą“, nei įmonei, nei jos darbuotojams nėra pateikti jokie įtarimai“, - priduriama atsakyme.

Tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.