Lietuvoje

2021.05.10 18:49

Šaltukas jau nebeturėtų grįžti, tačiau vasariška 25 laipsnių šiluma džiugins vos kelias dienas

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.05.10 18:49

Šilti orai į Lietuvą atkeliauja tik trims dienoms, LRT RADIJUI sako meteorologas Silvestras Dikčius. Tačiau tos trys dienos bus išties vasariškos, pabrėžia jis. Tą galėjome įsitikinti jau šiandien, pirmadienį. Trečiadienį šiluma pasieks piką – lepins iki 25 laipsnių sušilęs oras. Tiesa, jau ketvirtadienį orai bjurs, tačiau, anot meteorologo, šaltukas jau nebeturėtų sugrįžti.

Meteorologas sako, kad įvyko tam tikras lūžis orų stebėjimo cikle. „Beveik kelis mėnesius, su trumpomis pertraukomis, virš mūsų regiono ir nemažos dalies Europos, cirkuliavo arktinis oras. Tai dabar jis pasitraukia ir užleidžia vietą gerokai šiltesniam orui iš pietų.


Tris dienas tas oras keliaus į Lietuvą. Praktiškai turėsime beveik vasarą, – tikina meteorologas. – Vėliau šiek tiek drėgnesnis laikotarpis grįš, tačiau tas šaltis, kurį mes neseniai patyrėme, grįžti jau nebeturėtų. Panašu, kad nusistovės daugiau mažiau normalūs gegužės mėnesiui orai.“

Per visas tris „šiltąsias dienas“ vėjas nebus ramus, teigia S. Dikčius. Tačiau, anot jo, šilumos jis tikrai nenupūs. Jau šiandien galėjome džiaugtis 18-23 laipsnių šiluma. Pašnekovas tikina, kad ir kitos dienos, iki ketvirtadienio, džiugins vasariškais orais.

Įdomu ir tai, kad šilčiausiais orais džiaugsis pajūrio gyventojai, o sostinėje jie bus vėsiausi. Nepaisant to, vilniečius meteorologas kviečia nenusiminti, juk tokių aukštų oro temperatūrų neturėjome ilgiau nei pusmetį.

Artimiausia naktis nebus šalta. Oro temperatūra kils nuo 7 iki 12 laipsnių. Kritulių meteorologas neprognozuoja. O štai dieną termometro stulpeliai kils dar drąsiau, nei kad šiandien – nuo 19 iki 24 laipsnių. „Vilniuje bus 21, Kaune – 23, o Klaipėdoje – net 24 laipsniai šilumos“, – išties vasariškus orus rytojaus dienai prognozuoja S. Dikčius.

Trečiadienį daugės debesų, tačiau, pasak meteorologo, tik rytiniame šalies pakraštyje. Lietaus tikimybė išliks maža, ramina jis. „Naktis, kaip ir praėjusi, nebus šalta. Na o diena bus dar laipsniu šiltesnė – 20-25 laipsniai šilumos, – tikina pašnekovas. – Tai jau vasaros temperatūra. Vėjas išliks juntamas, tad tiems, kas nepratę prie tokios šilumos, jis bus gaivinantis.“

Ketvirtadienį orai, deja, keisis. Į šalį atslinks lietaus debesys, liūdnai konstatuoja pašnekovas. „Naktis dar išliks panaši, nešalta – tarp 7 ir 12 laipsnių šilumos. Tačiau dieną stiprės vėjas, o dėl debesų tas bendras fonas jau nebesušils – vyraus 13-18 laipsnių šiluma. Taigi, ketvirtadienis bus drėgnesnė ir vėsesnė diena. Po tokių šiltų dienų bus galima labiau susikoncentruoti į darbus“, – šypsosi meteorologas.

Penktadienį nors dar daug kur palis, tačiau pačio lietaus kiekis bus mažesnis, prognozuoja S. Dikčius. „Turėtų pasirodyti pragiedrulių, o tai reikš, kad temperatūra vėl šiek tiek kils“, – optimistiškai kalba meteorologas.

Nors paskutinės darbo savaitės dienos oras ir nesieks 20 laipsnių, tačiau vėsu tikrai neturėtų būti, tvirtina pašnekovas. „Penktadienį turėtų šilti nuo 14 iki 19 laipsnių. Taigi, visai neblogai“, – LRT RADIJUI sako meteorologas S. Dikčius.

Išsamios orų prognozės su S. Dikčiumi klausykitės radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.