Lietuvoje

2016.06.21 18:18

NATO nesvarsto dislokuoti daugiau pajėgumų Baltijos šalyse

BNS 2016.06.21 18:18

NATO nesvarsto ginkluotų pajėgų telkimo Rytų Europoje ir Baltijos šalyse daugiau negu numatyta dabartiniuose planuose, nes neišvengiamos grėsmės iš Rusijos nėra, sako Aljanso Karinio komiteto pirmininkas Petras Pavelas.

„Didesnių ginkluotų pajėgų dislokavimas nesvarstomas“, – žurnalistams sakė čekų generolas, kurį cituoja naujienų agentūra „Reuters“.

„NATO nekelia sau tikslo kurti karinę užtvarą prieš didelio masto Rusijos agresiją, nes tokia agresija neįtraukta į (svarstymų) dienotvarkę ir joks žvalgybos vertinimas jos nenumato“, – teigė jis.

Vis dėlto P. Pavelas pridūrė, kad Rusijos grėsmės negalima atmesti.

NATO gynybos ministrai praėjusią savaitę nusprendė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti keturis sąjungininkų batalionus, siekiant atgrasyti Rusiją. Sprendimas priimtas prieš kitą mėnesį Varšuvoje vyksianti Aljanso viršūnių susitikimą, kuriame greičiausiai bus paskelbta, kad Lietuvoje šis batalionas bus kuriamas Vokietijos karių pagrindu.

P. Pavelas sakė, kad šie batalionai daugiau veiks kaip politinio, o ne karinio atgrasymo priemonė.

NATO teigia, kad papildomi pajėgumai į Rytų Europą siunčiami reaguojant į agresyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje ir Baltijos jūros regione. Anot Maskvos, tai kelia pavojų Rusijos saugumui, ir ji žada imtis atsakomųjų priemonių.