Lietuvoje

2021.05.10 13:53

Vilniaus miesto administracijos direktorė: visos vakcinos šią savaitę jau rezervuotos

Milda Kolesnikovaitė, LRT.lt2021.05.10 13:53

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Lina Kiriznienė pirmadienį teigė, kad šią savaitę vėl bus grįžtama prie 45 metų ir vyresnių žmonių skiepijimo, o visos vietos vacinavimui jau yra rezervuotos.

„Šiai savaitei visos vakcinos jau yra rezervuotos ir laisvų vietų šią savaitę kaip ir neturime, viską esame pasiruošę išskiepyti“, – sakė L. Kiriznienė .

Pasak jos, šią savaitę bus skiepijami 45 metų ir vyresni asmenys. Planuojama išnaudoti apie 23 tūkstančius „Pfizer“ ir „Vaxzevria“ vakcinų.

Tiesa, praėjusią savaitę galėjo skiepytis ir jaunesni žmonės, tačiau tokia galimybė buvo sudaryta norint išnaudoti „Vaxzevria“ vakcinos perteklių.

„Šią savaitę gali skiepytis 45 ir vyresni asmenys, o praėjusią savaitę leidome registruotis 35 metų ir vyresniems, nes „Vaxzevria“ vakcinos buvo likę. O šią savaitę vėl grįžome prie 45 m.“, – sakė L. Kiriznienė .

Pasak jos, visas vakcinavimas suplanuotas, skiepijimo punktai dirbs ir savaitgalį.

„Džiaugiamės dideliu vilniečių aktyvumu skiepijantis, norime dar kartą aktyviai raginti visus skiepytis ir grįžti į tą normalų gyvenimą“, – teigė L. Kirzinienė.

Pirmąją skiepo dozę, pasak jos, yra gavę beveik 193 tūkst. vilniečių, antrąją – 83 tūkst.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.