Lietuvoje

2016.06.21 14:57

STT tyrimas: verslininkas M. Plūkas įtariamas davęs kyšį G. Furmanavičiui

BNS, Skirmantas Malinauskas, 15min.lt2016.06.21 14:57

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį atlieka kratas Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Kauno skyriuje, BNS patvirtino STT atstovė spaudai. 15min.lt žiniomis, paimti dokumentai, susiję su sklypu Kaune, K. Donelaičio g. 83. Į STT akiratį pateko žinomas Kauno verslininkas Mindaugas Plūkas ir buvęs NŽT vadovės patarėjas Gintaras Furmanavičius.

Sklype, kuris sudomino STT, statybas vykdo žinomas verslininkas, buvęs Kauno „Žalgirio“ savininkas M. Plūkas.

STT nurodo, kad STT Vilniaus valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo papirkimo ir prekybos poveikiu NŽT.

Pas M. Plūką pareigūnus atvedė G. Furmanavičiaus veiklos tyrimas

STT pranešė turinti duomenų dėl buvusio NŽT direktorės patarėjo G. Furmanavičiaus ir kelių uždarųjų akcinių bendrovių akcininko ir valdytojo galimai vykdytų nusikalstamų veikų.

STT tiria, ar buvęs NŽT direktorės patarėjas, pasinaudodamas turėta tarnybine padėtimi, pažintimis ir įtaka, tiesiogiai provokavo suinteresuotą asmenį, taip pat iš jo reikalavo ir susitarė priimti didesnės negu 250 MGL vertės (daugiau nei 9 tūkst. eurų) kyšį, skirtą NŽT tarnautojui už galimą poveikį siekiant, kad būtų priimtas suinteresuotam asmeniui naudingas sprendimas.

STT atliekamą tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Ginčas dėl sklypo

15min duomenimis, NŽT Kauno miesto skyrius šiemet gavo informacijos, kad valstybinės žemės sklype, kurio nuoma yra pasibaigusi, galimai vyksta savavališkos statybos, todėl Kaune, K. Donelaičio g. 83, valstybinėje žemėje buvo atliktas žemės naudojimo patikrinimas, kurio metu buvo nustatyta, kad, pasibaigus minėto valstybinės žemės sklypo nuomos sutarčiai, yra vykdomi galimai savavališki statybos darbai.

Kauno miesto NŽT skyrius informaciją perdavė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (Statybų inspekcijos) Kauno skyriui bei kreipėsi į teismą prašydamas įpareigoti statinių savininką pašalinti statinius nuo valstybinės žemės.

Valstybinė žemė buvo išnuomota M. Plūkui, tačiau pasibaigus sutarčiai NŽT jos nepratęsė.

Sutarties terminui einant į pabaigą G. Furmavavičius dirbo NŽT. Jis patarinėjo tarnybos direktorei Daivai Gineikaitei. G. Furmanavičius buvo ne tik įtakingas Darbo partijos veikėjas, buvęs Vidaus reikalų ministras, bet ir vienas įtakingiausių Kauno politikų.

M. Plūko žmona: mes neturime ko slėpti

Su verslininku 15min.lt susisiekti nepavyko, nes šiuo metu jis apklausiamas teisėsaugos pareigūnų, tačiau pavyko pasikalbėti su jo žmona Edita Plūkiene.

„Turtas įsigytas dar 1999 m. Šešerius metus NŽT neformavo sklypo. Aš pati padėjau tvarkyti dokumentus. Šiuo metu esu miesto Taryboje ir man yra baisu, kaip elgiasi mūsų valstybinių įstaigų darbuotojai“, – pasakojo moteris.

2005 m. statybų leidimas buvo gautas. „Ten planuotas statinys, bet atėjo krizė, nebebuvo finansų, projektas buvo atidėtas. Projekto derinimas vyksta nuo 2012 m. Vienas projektas netiko, keitėm.

Kai galiausiai viskas suderinta ir darbai pradėti, NŽT nepratęsė sklypo nuomos sutarties. Dar pernai mums buvo sakoma, kad nuomos sutartį pratęsti nebus problemų. Kai suėjo terminas, raštas atėjo jau kitą dieną“, – tęsė pašnekovė.

Jis teigė nesuprantanti, kuo čia dėta STT ir koks korupcinis nusikaltimas tiriamas.

„Mes nežinome. Visi dokumentai yra tvarkingi“, – kalbėjo moteris.

Pasak jos, statybos pradėtos vasario mėnesį ir sklypo nuomos sutarties nepratęsimas reiškia didžiulius nuostolius: „Mes neturime ko slėpti, nebijau kalbėti telefonu, nes mes nieko blogo nesame padarę.“

Pagal 15min.lt turimą informaciją, Statybų inspekcija per teismą siekia panaikinti statybų leidimą ir įpareigoti M. Plūką nugriauti jau pastatytus statinius.