Lietuvoje

2021.05.10 08:19

Šimašius kritikuoja sprendimą visoje šalyje suvienodinti skiepijamas prioritetines grupes: tai pastato mus į savotišką situaciją

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.05.10 08:19

Nuo pirmadienio visoje Lietuvoje planuojant nuo COVID-19 pradėti skiepyti 55-erių ir vyresnius žmones, sostinė ketina vakcinuoti ir jaunesnius asmenis, kurie skiepui užsiregistravo anksčiau pagal tuo metu galiojusią tvarką.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigia skeptiškai vertinantis galimybę visoms savivaldybėms suvienodinti skiepijimo tempus.

„Šiaip tai formaliai žiūrint mes nuo šiandien negalime kviesti jaunesnių ir galime skiepyti tik tuos, kurie užsiregistravo iš anksčiau. Tai jei būtų skiepijama tik virš 55 metų asmenis, kurių jau daugiau nei pusė yra paskiepyta, tai aš ketvirtadienį informavau ministrą, ką tai reiškia mums. Tai reiškia, kad skiepijimo centrus galime palikti dirbti vieną kartą per savaitę, o medicinos darbuotojus paleisti pailsėti. Tiesiog žmonės nesiskiepija taip griežtai laikydamiesi tos tvarkos“, – tikina meras.

Jis teigia, kad kiekvienoje savivaldybėje situacija vis kitokia, todėl suvienodinus visoje Lietuvoje skiepijamų asmenų amžiaus grupes, tai pastato kai kurias savivaldybes į „labai savotišką situaciją“.

Nelaukdamos visuotinio skiepijimo pradžios, kelios šalies savivaldybės jau savaitgalį pakvietė skiepytis visus suaugusiuosius nuo 18 metų. Tokias iniciatyvas premjerė Ingrida Šimonytė sukritikavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.