Lietuvoje

2021.05.10 08:38

Prie partijos vairo stojusi Blinkevičiūtė kritikuoja kai kuriuos ministrus: linkėčiau greičiau susivokti, už ką jie yra atsakingi

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.05.10 08:38

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimus laimėjusi Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė LRT RADIJUI sako, kad partija vis labiau atsinaujina ir grįžta prie tikrųjų socialdemokratinių vertybių. Premjerę Ingridą Šimonytę kritikavusi Naujoji LSDP pirmininkė sako linkinti jai sėkmės ir pataria labiau įsiklausyti į visuomenės bei kitų politinių jėgų balsą.

Anot naujos LSDP pirmininkės, partija dėmesį skirs samdomą darbą dirbančiajam žmogui. Pasak jos, LSDP turi ir privalo atstovauti šiuos žmones.


„Lietuvos žmonėms labai svarbu ne tik turėti darbą, bet ir turėti jį kokybišką, – kad ir gerai apmokamas jis būtų, apdraustas visomis socialinėmis rūšimis, kad ir išėjus į pensiją išgyventi būtų galima“, – sako V. Blinkevičiūtė ir priduria, kad partija nepamirš ir vaikus auginančių šeimų bei tų, kuriems būtinas lygių galimybių suteikimas.

Naujoji pirmininkė pabrėžia, kad šiuo, pandemijos metu, labai yra svarbu išsaugoti darbo vietas, kad „žmonės galėtų dirbti, užsidirbti ir patirti mažiau psichologinių ir finansinių problemų“. Pasak jos, spręstinų problemų Lietuvoje tikrai netrūksta.

Vienas pagrindinių partijos tikslų, pasak V. Blinkevičiūtės, yra rinkėjų pasitikėjimo grąžinimas. Tai ji žada pasiekti darbais, kurie būtų aktualūs visuomenei ir partijos narių telkimu.

„Dabar artėja savivaldos rinkimai. Mūsų pagrindinis tikslas yra laimėti savivaldos rinkimus, – kad kuo daugiau tiesiogiai būtų išrinkta merų. Tai yra pagrindinis mūsų tikslas ir tokiu būdu mes susigrąžinsime mūsų rinkėją“, – ambicijų neslepia naujoji LSDP pirmininkė.

Pašnekovė sako nematanti būtinybės pasirašyti opozicijos bendradarbiavimo sutartį, tačiau ir kategoriškai jos neatmeta. „O kas nuo to pasikeis?, – klausia ji. – Visada reikia žiūrėti, ar nuo to kažkas pasikeis. Dirbti tam tikrais klausimais galime ir be sutarties. Svarbiausia, kad tai būtų naudinga Lietuvos žmonėms. Žinoma, neužveriame durų.“

V. Blinkevičiūtė yra skeptiškai pasisakiusi apie ministrų darbą. Pasak jos, daugelis jų atėjo dirbti visiškai nepasiruošę. Tikrai suprantu, kokiomis sąlygomis dirba ši Vyriausybė, sako ji.

„Situacija yra tikrai sudėtinga. Turbūt nei viena kita politinė jėga nežinotų, kaip tvarkytis vienu ar kitų atveju. Linkėčiau, kad ministrai greičiau susivoktų, už ką jie yra atsakingi ir kaip reikėtų dirbti. Taip pat labai svarbu, kad ministrai mokėtų tinkamai komunikuoti ir visuomenei siųstų tinkamą žinią šiuo, pandemijos, laikotarpiu, – sako ji. – Tai čia mano toks geranoriškas patarimas ir pasiūlymas.“

Kritikos premjerei Ingridai Šimonytei ne kartą pažėrusi pašnekovė vis tik sako linkinti jai sėkmės. „Aš jai linkiu kuo didžiausios sėkmės, kad jai iš tikrųjų sektųsi. Kada gerai dirba Vyriausybė, išmintingai dirba, tada yra gerai ir visiems Lietuvos žmonėms.

Nuoširdžiai norėčiau palinkėti sėkmės, o kartu ir duoti patarimą – įsiklausyti ir girdėti ir Lietuvos žmones, kur jie bedirbtų, ką jie bedarytų, ir kitų politinių partijų narius ir atstovus, kurie dirba Seime ir nebūtinai jame. Kada įsiklausai į visus, įsigilini, tada ir sprendimus geresnius priimi“, – premjerei I. Šimonytei linki naujoji LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė.

Visas pokalbis su naujai išrinkta LSDP pirmininke V. Blinkevičiūte – radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.