Lietuvoje

2016.06.21 11:06

Dėstytojai nuogąstauja, kad į universitetus įstoja beveik visi norintys

ELTA2016.06.21 11:06

Lietuvoje į aukštąsias mokyklas įstoja beveik visi norintys – 84 proc. pateikusių paraiškas, o 44 proc. dėstytojų studentų pasirengimą studijuoti aukštąjį mokslą apibūdino kaip prastą ir labai prastą, rodo mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) analizė.

„Nerimą kelia universitetų, kolegijų požiūris į studijų kokybę, bandymas išgyventi kuriant vis naujas studijų programas ir priimant visus norinčiuosius. Taip dar labiau atstumiami gabesnieji studentai ir dėstytojai“, – teigė MOSTA direktorė Jurgita Petrauskienė.

MOSTA analizėje išskiriama studijų programų dubliavimosi problema ne tik universitetuose ir kolegijose, bet ir tarp universitetų ir kolegijų, ypač socialinių mokslų srityje.

Pavyzdžiui, vadybos srities studijas siūlo 23 aukštosios mokyklos 40-yje studijų programų, verslo krypties studijas – 20 aukštųjų mokyklų 32-ose studijų programose.

Ekspertai pažymi, kad institucijų kokybiniam augimui trukdo tai, kad mokslas ir studijos orientuoti į nacionalinę rinką, žemas tarptautinis konkurencingumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt