Lietuvoje

2021.05.09 16:56

Socialdemokratų pirmininke išrinkta Blinkevičiūtė: neatidėliotinas darbas – pergalė savivaldos rinkimuose

pažėrė kritikos opozicijos koalicijai; atnaujinta 18.22
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.05.09 16:56

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimus laimėjo Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. Po žinios apie laimėjimą išrinktoji partijos pirmininkė kalbėjo, kad svarbiausias darbas šiuo metu yra pasiruošti savivaldos rinkimams ir juos laimėti. Ji taip pat kritikavo Seime iš „valstiečių“ ir „darbiečių“ sudarytą opozicinę koaliciją.

Sekmadienį vakare surengtoje spaudos konferencijoje išrinktoji partijos pirmininkė V. Blinkevičiūtė kalbėjo besididžiuojanti LSDP, kurie net ir pandemijos laikotarpiu sugebėjo aktyviai dalyvauti partijos lyderio rinkimuose.

Patvirtinus rinkimų rezultatus, V. Blinkevičiūtė taps pirmąja moterimi, vadovausiančia LSDP.

„Noriu labai pasidžiaugti, kad socialdemokratų partija, kuri visada deklaravo lyčių lygybę, lygias galimybes ir moterų dalyvavimą sprendimų priėmime, savo 125-ųjų metinių proga, išrinko moterį partijos lyderę. Aš manau, kad tai yra labai svarbu.

Dar galėčiau pasakyti, kad, ko gero, tikrai – kada yra sudėtingi ir sunkūs laikai, ateina pačią sudėtingiausią naštą nešti ir dirbti moterys. Bet aišku, kartu kviečiant į bendrą komandą ir mūsų bičiulius“, – pergale džiaugėsi V. Blinkevičiūtė.

Kalbėdama apie pirmuosius darbus, kurių imsis, kai bus patvirtinta partijos pirmininke, V. Blinkevičiūtė teigė, kad svarbiausia šiuo metu yra suformuoti komandą ir pasiruošti savivaldos rinkimams.

„Neatidėliotinas darbas – pergalė savivaldos rinkimuose. Koncentruosimės visi bendrai į savivaldos rinkimus tam, kad atlieptume žmonių lūkesčius, kurių iš mūsų laukiama“, – teigė išrinktoji partijos pirmininkė.

V. Blinkevičiūtė sakė pirmiausia norinti, kad partija būtų vieninga ir jos nariai girdėtų vienas kitą, dirbtų kaip viena šeima, o sprendimai būtų kuo labiau išdiskutuoti: „Kad būtų išgirstas kiekvienas mūsų partijos bičiulis, kur jis begyventų, ką jis bedirbtų, kokias pozicijas beužimtų, nes yra labai svarbu girdėti mūsų partijos bičiulius.

Labai svarbu, kad apie visus mūsų partijos sprendimus, apie kairiosios programos įgyvendinimą galėtume iškomunikuoti visiems Lietuvos žmonėms suprantama kalba, kad žmonės mumis tikėtų ir pasitikėtų.“

Be to, kalbėdama apie tai, ar socialdemokratai jungsis prie opozicinių frakcijų Seime bendro darbo, V. Blinkevičiūtė sakė ketinanti susitikti su opozicijos lyderiu Sauliumi Skverneliu ir aptarti galimus sprendimus.

„Tačiau, <...> mūsų, socialdemokratų, partija ir dabar yra ganėtinai stipri dirbdama opozicijoje ir visus sprendimus turime derinti tarpusavyje ir su kitomis opozicinėmis partijomis. Bet ten, kur mums yra nepriimtini tie sprendimai, mes tikrai jų nepalaikysime, ten, kur galime rasti bendrus sprendimus, sėsime prie derybų stalo“, – komentavo V. Blinkevičiūtė.

Tiesa, išrinktoji LSDP pirmininkė pabrėžė, kad socialdemokratų netenkina taip, kaip šiuo metu Seime bendradarbiauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei Darbo partija. Anot jos, opozicinė koalicija neatrodo rimta, nes šios dvi partijos dažnu atveju neranda bendro sutarimo.

Paklausta, kaip žada derinti darbą Europos Parlamente ir vadovavimą partijai, išrinktoji pirmininkė kalbėjo, kad visą gyvenimą gyveno ir gyvena Lietuvoje, o laikinai jos darbo vieta yra Briuselyje, Europos Parlamente. Ji sakė mananti, kad šiuos du darbus galima visiškai suderinti.

„O jeigu atrodys kitaip, gyvenimas parodys ir tuomet priimsime atitinkamus sprendimus“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

J. Olekas: dirbsime kartu

Apie tai, kad V. Blinkevičiūtė, panašu, taps nauja partijos pirmininke, dar prieš paaiškėjant rinkimų rezultatams kalbėjo ir jos konkurentas Juozas Olekas.

„Iš tų duomenų, kuriuos man perdavė bičiuliai, man atrodo, kad ji pakankamai pirmauja ir, turbūt, bus nugalėtoja“, – portalui LRT.lt sekmadienį apie 17 val. sakė J. Olekas.

Paklaustas, kaip jaučiasi dėl, pralaimėjimo rinkimuose, jis sakė neliūdintis ir teigė, kad tai, jog nevadovaus partijai, leis jam daugiau laiko skirti savo tiesioginiam darbui Europos Parlamente. Jis neišsakė abejonių dėl V. Blinkevičiūtės vadovavimo partijai.

„Ji turi, mano supratimu ir žiniomis, didesnį partijos bičiulių pasitikėjimą. Ji bus mūsų naujoji lyderė ir mes visi kartu dirbsime“, – teigė politikas.

Pati V. Blinkevičiūtė sakė dar rinkiminių debatų metu pakvietusi J. Oleką prisijungti prie jos komandos, tapti jos vienu iš jos pavaduotojų: „Labai tikiuosi, kad gerbiamas Juozas prisijungs, nes jis turi didžiulę patirtį ir tikrai yra labai reikalingas, naudingas mūsų bendram darbui socialdemokratų partijos valdyboje.“

J. Olekas sveikino V. Blinkevičiūtę su laimėjimu ir kalbėjo ketinantis dirbti kartu su naująja partijos pirmininke.

Balsavo beveik 8 tūkst. narių

Apie 17 val. 30 min. LSDP išplatino pranešimą, kuriame nurodė, jog, remiantis preliminariais rezultatais, partijos pirmininke iš tikro išrinkta V. Blinkevičiūtė.

Kaip rašoma pranešime, V. Blinkevičiūtę palaikė apie 56 proc. rinkimuose dalyvavusių partijos narių, apie 44 proc. – europarlamentarą J. Oleką.

Visuotiniuose partijos pirmininko rinkimuose dalyvavo daugiau nei 7,9 tūkst. partijos narių. LSDP pirmininko rinkimų komisija galutinius rinkimų rezultatus tvirtins gegužės 14 dieną.

Išrinktoji LSDP pirmininkė pareigas pradės eiti gegužės 29 dieną, tądien rengiamas ir partijos suvažiavimas.

V. Blinkevičiūtė yra įgijusi aukštąjį teisinį išsilavinimą, ilgą laiką dirbo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje – specialiste, ministerijos sekretore, viceministre ir 8 metus – ministre.

Nuo 2006 m. – LSDP narė, nuo 2009 m. – partijos pirmininko pavaduotoja.

V. Blinkevičiūtė buvo tris kartus išrinkta į Lietuvos Respublikos Seimą. Nuo 2009 m. – Europos Parlamento (EP) narė.

Šiuo metu V. Blinkevičiūtė užima EP Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmosios vicepirmininkės pareigas, o praėjusioje kadencijoje EP vadovavo Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetui.

Portalas LRT.lt primena, kad rinkti naują pirmininką socialdemokratams prireikė po to, kai iš šių pareigų dėl nesėkmingų Seimo rinkimų ir partijos tarybos kritikos atsistatydino Gintautas Paluckas. Iš pradžių norą konkuruoti dėl lyderio pozicijos išreiškė keturi kandidatai, tačiau Liutaurui Gudžinskui ir Vitalijui Mitrofanovui pasitraukus iš kovos, partijos nariams liko rinktis tarp V. Blinkevičiūtės ir Juozo Oleko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.