Lietuvoje

2021.05.09 08:05

Orai: sekmadienis taps įžanga į vasarišką kitos savaitės pradžią

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.05.09 08:05

Sekmadienį nestigs saulės, o lietus tikėtinas tik vietomis ir negausus, LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas, turintis gerų žinių išsiilgusiems šilumos ir kitai savaitei.

Paskutinę šios savaitės dieną oras Lietuvoje šils iki 12-17 laipsnių šilumos, daugiausia jos teks Dzūkijos ir Suvalkijos regionui. Lietaus tikimybė antroje dienos pusėje didesnė pajūryje, tačiau ir čia jis nenumatomas smarkus.

„Debesų šiek tiek daugiau vakariniuose rajonuose, nes arčiau jų yra šiltasis atmosferas frontas, kuris per Baltijos jūrą šiandien ir keliaus. Debesų juosta kaip tik ir nutįs link Lietuvos, storesnis debesų sluoksnis bus virš Vakarų Lietuvos. Antroje dienos pusėje yra nedidelė tikimybė, kad kai kuriuose Vakarų Lietuvos rajonuose truputėlį pakrapnos ir lietus.

Vėjas kol kas pučia nestiprus, pietų-pietryčių, bet dieną jis stiprės ir antroje dienos pusėje pasieks 8-13 metrų per sekundę greitį. Džiugesnė naujiena ta, kad jis atneš daugiau šilumos. Daug kur bus 12-14, pietų Lietuvoje – ir 15-16, o Dzukijoje, Suvalkijoje oras vietomis turėtų sušilti ir iki 17 laipsnių šilumos. Kaip matome, artėja šiluma, o lietaus šiandien bus labai nedaug“, – LRT RADIJUI sakė sinoptikas V. Sakalauskas.

Pasak jo, kitos savaitės pradžia ir vidurys bus vasariški – šiluma bent kelias dienas perkops 20 laipsnių.

„Jau šiandien artėja šilumos banga, o rytoj orus lems aukšto atmosferos slėgio sukūrys, tad lietų vėl pamirškime. Tiesa, pietryčių vėjas nelabai malonus – dieną gūsiai kai kur sieks ir 15 metrų per sekundę. Naktį temperatūra neturėtų kristi žemiau 5-10 laipsnių šilumos, o rytoj dieną tikrai vasariška šiluma – 18-23 laipsniai. Kaip minėjau, gūsingas vėjas šilumą menkins. Na, o antradienį ir trečiadienį orai numatomi sausi, pietryčių vėjas išliks, bet šiek tiek susilpnės, o vasariška šiluma toliau stebins – naktimis bus 7-12, o dienomis net 19-24 laipsniai šilumos“, – sakė jis.

Vėsa sugrįš ketvirtadienį, kartu ir lietūs.

„Ketvirtadienį prie Lietuvos vėl artės žemesnio atmosferos slėgio sukūrys, nešinas lietumi, o ten, kur debesys, lietus, gūsingesnis vėjas, ten ir šiluma menkesnė – ketvirtadienio naktį dar 7-11, bet dieną jau tik 13-18 laipsnių šilumos“, – kalbėjo sinoptikas.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.