captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentės patarėjas: Vokietijos įsipareigojimai Lietuvos saugumui išlieka

Lietuva sulaukė Vokietijos užsienio reikalų ministro Frank-Walterio Steinmeierio patikinimo, kad jo šalies įsipareigojimai Lietuvos saugumui išlieka, nors jis prieš tai buvo sukritikavęs NATO karines pratybas Rytų Europoje, neva jos kursto karą.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Buvo Lietuvos užsienio reikalų ministro susitikimas su Vokietijos užsienio reikalų ministru ką tik įvykusioje Užsienio reikalų taryboje. Vokietijos užsienio reikalų ministras sakė, kad galbūt tie žodžiai buvo šiek tiek ištraukti iš konteksto, interpretuoti savaip, ir buvo pateikti patikinimai, jog Vokietijos įsipareigojimai Lietuvos saugumui, kalbant apie pasirengimą NATO Varšuvos susitikimui, išlieka. 

Tai yra svarbus Vokietijos interesas, o kad reikia palaikyti dialogą su Rusija, turėti tam tikrą galimybę kalbėtis, tai, matyt, yra pakankamai sena ir svarbi Vokietijos užsienio politikos pozicija“, – sakė Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas užsienio politikos klausimais Nerijus Aleksiejūnas.

Prezidentės vyriausiasis patarėjas patikino, kad pratybos yra natūralus veiksmas siekiant prisiimti atsakomybę už saugumą.

„NATO yra atsakinga už beveik milijardo gyventojų saugumą, tai, matyt, pratybos yra natūralus veiksmas, ir bet kuri šalis turi taip veikti, nes tai yra atsakomybė už savo piliečius ir jų saugumą“, – sakė N. Aleksiejūnas.

Prezidentės vyriausiasis patarėjas buvo optimistiškas dėl to, kad Lietuvai pavyks pasiekti savo tikslų dėl didesnio NATO šalių pajėgų buvimo mūsų šalyje.

„Sprendimai bus priimti vadovų liepą Varšuvoje, kol tų sprendimų nėra, tai kaip ir nieko dar nėra sutarta. Mūsų interesas yra kuo didesnis nuolatinis NATO buvimas Baltijos šalyse ir Lietuvoje. (...) Matome, kad vis daugiau NATO šalių yra pasirengusios prisidėti prie Lietuvos gynybos, pasirengusios siųsti karius, ir tai rodo, kad esame teisingame kelyje, kuris padės pasiekti tikslus“, – sakė N. Aleksiejūnas.

NATO viršūnių susitikimas vyks liepos 8–9 dienomis Varšuvoje.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...