Lietuvoje

2021.05.08 19:20

Savaitgalį kelios savivaldybės ėmė nuo COVID-19 skiepyti visus, kurie to nori: ragina valdžią labiau pasitikėti savivalda

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.08 19:20

Nelaukdamos visuotinio skiepijimo pradžios kelios savivaldybės jau šį savaitgalį pakvietė skiepytis visus suaugusiuosius nuo 18 metų. Nors toks sprendimas sulaukė kritikos, merai prašo daugiau laisvių ir pasitikėjimo savivalda.

Per dvi savaitgalio dienas Pakruojyje nuo COVID-19 ketinama paskiepyti 400 gyventojų, kuriems nuo 18 metų. Pasiskiepyti Pakruojo vakcinavimo centre buvo kviečiami žmonės iš visos Lietuvos, tad norinčiųjų sąrašas sudarytas per porą dienų.

„Kai tik atsiranda galimybė, reik naudotis. Ne veltui tiek investuota į mokslą ir padarytas kažkoks rezultatas, kuriuo dabar tikriausiai visi džiaugsimės“, – LRT TELEIZIJAI sako pasiskiepyti Pakruojyje atėjęs vyras.

Žinios. ES pildo vakcinų sandėlį: su „Pfizer“ sutarta dėl papildomų 2 mlrd. dozių įsigijimo

Kiti pakalbinti asmenys tikėjosi, kad skiepai padės greičiau atverti sienas ir keliauti, kiti norėjo apsaugoti save ir savo artimuosius.

Jaunimą pradėjęs skiepyti Pakruojis, pagal senjorų skiepijimo tempus, atsilieka nuo šalies vidurkio. Čia paskiepyta apie pusę vyresnio amžiaus žmonių. Didelė dalis senolių skiepytis esą atsisako.

„Iš paskutinių savaičių darbo matome, kad turbūt iš 20 skambučių sutinka kokie 2–3. Kadangi tie, kurie tikrai norėjo, užsiregistravo ir jau yra paskiepyti. O iš tų 35 procentų, tai tikrai jau juos reikia kalbinti ir procentai labai sunkiai renkasi“, – aiškina Pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Andrius Karmonas.

Pakruojo rajono meras Saulius Margis tikina, kad jau kelis kartus buvo kreiptasi į asmenis, esančius prioritetinėse grupėse, todėl dabar vakcinavimo procesas spartinamas.

„Mes sąžiningai atlikome darbą, keletą kartų perėjome prioritetines grupes. Nebėra norinčių skiepytis „AstraZeneka“ (dabar „Vaxzevria“ – LRT.lt). Tai manome, kad mes greitinam procesą kitoje vietoje, kitose amžiaus grupėse“, – tikina meras.

Šį savaitgalį visus norinčius pilnamečius skiepytis „Vaxzevria“ vakcina pakvietė ir Raseiniai, tačiau, pasak mero Andriaus Bautronio, daug norinčiųjų neatsirado.

„Ar geriau vakcina bus suleista žmogui ir jis turės šiokį tokį imunitetą, bus su vakcina, ar ta vakcina stovės šaldytuve ir mes lauksime Vyriausybės sprendimo, kada bus galima skiepyti visus nenorima žmonėms „Vaxzevria“ vakcina“, – LRT TELEVIZIJAI sako A. Bautronis.

Prienuose buvo daugiau norinčiųjų pasiskiepyti, nei buvo turima vakcinų.

„Reikėtų labiau pasitikėti savivalda. Ir Vyriausybė, ir Sveikatos apsaugos ministerija negali numatyti smulkmenų. Kiekviena savivaldybė turi savo specifiką, kiek pasitikėjo savivalda, tiek buvo sėkmingi tokie pasitikėjimai“, – aiškina Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas.

Premjerė Ingrida Šimonytė tokius savivaldybių sprendimus sukritikavo: esą pagrindinis tikslas ne šiaip paskiepyti kuo daugiau žmonių, pirmiausia būtina apsaugoti tuos, kuriems koronavirusas pavojingiausias. Kitą savaitę prasidės 55 ir vyresnių žmonių skiepijimas nuo COVID-19. Tuo metu Vilniuje, atsiradus daugiau kaip tūkstančiui „Vaxzevria“ vakcinos dozių, šeštadienį vėl pakviesti registruotis 35-erių ir vyresni žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.