Lietuvoje

2021.05.08 13:27

„Darom“ akcijoje dalyvavusi Šimonytė: nesuprantu, kaip galima išmesti buitinę techniką tiesiog miške

ELTA2021.05.08 13:27

Šeštadienį viešųjų erdvių tvarkymo akcijoje „Darom 2021“ dalyvavusi premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dažnai šiukšlinimas yra tiesiog blogas įprotis, tačiau, anot jos, žmonių elgesys keičiasi ir gerėja.

„Svarbiausia yra ne tvarkytis, o nešiukšlinti, nes tam, kad kas nors pakeltų šiukšlę, pirmiausia ją kas nors turi numesti. Visiems turėtų rūpėti, kad gamta neturėtų „virškinti“ to, ko negali „suvirškinti“, juolab kad yra tikrai patogių sprendimų, kaip atsikratyti nereikalingais daiktais.

Šimonytė drausmina savivaldybes: svarbu paskiepyti kuo daugiau tų, kuriems COVID-19 yra pavojingiausia

Nesuprantama, kaip galima išmesti buitinę techniką tiesiog miške, nors yra kas ją gali paimti ir išvežti iš namų“, – pranešime sako I. Šimonytė.

Premjerė pripažino, kad kai kurių rūšių atliekomis atsikratyti dar nėra taip patogu, kaip turėtų būti, ir čia dar pasitempti turėtų Vyriausybė kartu su savivaldybėmis.

„Dažnai šiukšlinimas yra tiesiog blogas įprotis. Visgi džiaugiuosi, kad žmonių elgesys keičiasi ir gerėja“, – akcentuoja Vyriausybės vadovė.

Šįmet akcijos organizatoriai skatina gyventojus pasirūpinti aplinkos tvarkymusi iki galo ir šiukšles ne tik surinkti, bet ir išrūšiuoti bei priduoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.