Lietuvoje

2021.05.08 12:14

Šimonytė drausmina savivaldybes: svarbu paskiepyti kuo daugiau tų, kuriems COVID-19 yra pavojingiausia

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2021.05.08 12:14

Kai kurioms savivaldybėms savaitgalį leidus skiepams nuo koronaviruso registruotis jaunesnio amžiaus žmonėms, premjerė Ingrida Šimonytė įspėja, kad svarbu ne šiaip paskiepyti kuo daugiau žmonių, bet pirmiausia apsaugoti tuos, kuriems COVID-19 gali būti pavojingiausia.

„Organizuodamos tokias šventes savivaldybės turi nepamiršti, kad, kaip ten bebūtų, rizika sunkiai sirgti šia liga mažėja jaunėjant žmonėms, tai vis tiek prioritetų turėtų laikytis ir turėtų laikytis sveiko proto“, – žurnalistams šeštadienį sakė premjerė.

„Nes pagrindinis tikslas yra ne šiaip paskiepyti kuo daugiau žmonių, bet paskiepyti kuo daugiau tų žmonių, kurie, viena vertus, yra ir turbūt pirmi eilėje būti ligoninių pacientais ir ypatingai sunkiais pacientais, ir kurių rizika mirti nuo ligos yra gerokai didesnė – tai to nereikia pamiršti“, – kalbėjo ji.

I. Šimonytė teigė, kad šiuo metu vakcinacija šalyje, apskritai imant, vyksta gana tolygiai ir, neskaitant kelių savivaldybių, didelio atotrūkio tarp skiepijimo progreso skirtinguose regionuose nėra.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje bent vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 27,2 proc. žmonių.

Lietuva iš viso iki šiol yra gavusi 1 mln. 268,6 tūkst. vakcinos dozių, visas šis kiekis pristatytas į vakcinavimo centrus. Iš viso sunaudota 1 mln. 141 tūkst. dozių. Nepanaudotų vakcinos dozių šiuo metu yra per 127,5 tūkst.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.