Lietuvoje

2021.05.08 11:56

Pavilionis toliau spaudžia Nausėdą: prezidentas savo prioritetams atstovauja kaip šalies pozicijai

LRT.lt2021.05.08 11:56

Šalies prezidentui Gitanui Nausėda išvykus dalyvauti Europos Sąjungos (ES) vadovų susitikime Portugalijoje, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis stebisi, kad savo asmeninius prioritetus prezidentas pristato kaip šalies poziciją.

„Nepamenu, kad paskutiniame Seimo Europos/Užsienio reikalų komitetų posėdyje būtume tvirtinę asmeninius Prezidento Nausėdos prioritetus, kaip „Lietuvos“ poziciją.

Nepamenu, kad Seime būtume svarstę ar tvirtinę Prezidento „Gerovės valstybės“ modelį kaip Seimo ar Vyriausybės patvirtintą kryptį ar mandatą ruošiantis neformaliam ES Porto viršūnių susitikimui ar kokia kita proga.

Taip pat nežinau nė vieno teisės akto, kuris įgaliotų Prezidentą aukščiausiu ES lygiu atstovauti kitokius nei užsienio ar saugumo politikos klausimus. Tačiau žinau, kad šiame susitikime gausi delegacija vienasmeniniu Prezidento sprendimu atstovaujama už visų mūsų mokesčių mokėtojų pinigus“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė parlamentaras.

Ž. Pavilionis jau anksčiau yra sakęs, kad prezidentas Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimuose veikia vienasmeniškai, uzurpavęs Vyriausybės vadovo teises.

Gegužės 6 d. šalies prezidentas G. Nausėda išvyko į Portugalijos miestą Portą, kur dalyvauja neformalioje Europos Vadovų Taryboje ir ES viršūnių susitikime socialiniais klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.