Lietuvoje

2016.06.20 19:52

Lietuvos ir Danijos gynybos ministrai stebės tarptautines pratybas „Iron Wolf 2016“

LRT.lt2016.06.20 19:52

Birželio 21 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Rukloje (Jonavos raj.) susitiks su Danijos gynybos ministru  Peteriu Christensenu. Susitikime gynybos ministrai aptars regioninio saugumo, artėjančio NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje klausimus. Taip pat jie kalbės apie Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, aptars kitas svarbias dvišalio ir daugiašalio karinio bendradarbiavimo aktualijas.

Lietuvos ir Danijos  gynybos ministrai Gaižiūnų poligone taip pat dalyvaus tarptautinių pratybų „ Iron Wolf 2016“, kurios yra sudėtinė NATO pratybų „ Saber Strike 2016“ („Kardo kirtis 2016") uždarymo pratybų ceremonijoje. Jose veikti kartu treniruojasi apie 1,5 tūkst. karių iš Danijos, JAV, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos. 

Danijos gynybos ministras P. Christensenas Gaižiūnuose susitiks ir su pratybose Lietuvoje dalyvaujančiais savo šalies kariais. Jų į pratybas Lietuvoje šiais metais atvyko apie 1,2 tūkst., Danijos kariai atsigabeno ir per 500 vienetų įvairios kovinės ir logistinės technikos.

Nuo birželio 12 d. Lietuvoje vykstančiose  tarptautinėse pratybose „Iron Wolf 2016“ treniruojasi ir yra vertinama Danijos divizijos 2-osios brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė, kuri rengiasi 2017 metais NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. NATO Very High Readiness Joint Task Force, VJTF).  Šios grupės sudėtyje dalyvauja ir kartu su danų kariais užduočiai treniruojasi ir Lietuvos karių kuopa iš LDK Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono. 

Tai jau antras kartas, kai Danija į Lietuvą pratyboms atsiunčia per 1 tūkst. karių. Tuo Danija demonstruoja savo įsipareigojimus dėl NATO saugumo priemonių užtikrinimo Baltijos valstybėms. Siųsdama karius į Lietuvą, Danija solidarizuojasi su Baltijos šalimis ir supranta saugumo iššūkius, su kuriais šiandien susiduria Aljanso valstybės rytinėje NATO dalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.