Lietuvoje

2016.06.20 16:15

Prezidentūrą palikęs R. Vaisbrodas taps Liberalų sąjūdžio atsakinguoju sekretoriumi

BNS2016.06.20 16:15

Prezidentūrą palikęs šalies vadovės vyriausiasis patarėjas, Užsienio politikos grupės vadovas Renaldas Vaisbrodas ketina eiti opozicinio Liberalų sąjūdžio atsakingojo sekretoriaus pareigas.

Kaip BNS patvirtino R. Vaisbrodas, jis tokį sprendimą priėmė gavęs partijos vadovo, sostinės mero Remigijaus Šimašiaus pasiūlymą.

„Gavau R. Šimašiaus pasiūlymą tapti Liberalų sąjūdžio atsakinguoju sekretoriumi, pasiūlymą priėmiau ir tikiuosi, kad valdyba pritars mano kandidatūrai“, – sakė R. Vaisbrodas.

Jis tvirtino kandidatuoti į Seimą neketinantis, eisiantis administracines pareigas partijoje. Pasak R. Vaisbrodo, R. Šimašiaus pasiūlymą jis priėmė, nes tiki liberaliomis vertybėmis ir norintis padėti partijai susigrąžinti rinkėjų pasitikėjimą.

„Aš mačiau, kas vyksta Liberalų sąjūdyje, mačiau atsinaujinimą, kurio siekia R. Šimašius, ir gavęs R. Šimašiaus kvietimą prisijungti, apsisprendžiau, nes visada tikėjau liberaliomis vertybėmis ir nenoriu likti nuošalyje, prisidėti savo jėgomis, idėjomis. Šiame etape laukiu galimybės susitikti su Liberalų sąjūdžio valdyba ir išgirsti jų matymą, lūkesčius, nes ruošiuosi būti naudingu partijai, dirbti kartu su R. Šimašiumi, kad partija atgautų rinkėjų pasitikėjimą“, – kalbėjo buvęs prezidentės patarėjas.

R. Vaisbrodas pakeis penktadienį iš Liberalų sąjūdžio atsakingojo sekretoriaus pareigų pasitraukusį Raimondą Imbrasą. Jis šias pareigas ėjo nuo 2009 metų.

Liberalų sąjūdžio pranešime apie būsimą administracijos vadovą nurodo, kad 34 metų R.Vaisbrodas dešimt metų yra dirbęs europinėse organizacijose, iš jų septynerius metus – patarėju Europos Parlamento ALDE frakcijos vadovui, buvusiam Belgijos ministrui pirmininkui Guy Verhofstadtui.

Liberalų sąjūdžio reitingas dramatiškai smuko po korupcijos skandalo, kai ilgametis partijos lyderis Eligijus Masiulis sulaukė įtarimų ėmęs 106 tūkst. eurų kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio.

Partijos reitingas birželį krito iki 3,6 proc. ir liberalai atsidūrė ties patekimo į Seimą ribą, rodo savaitgalį dienraščio „Lietuvos rytas“ paskelbta „Vilmorus“ apklausa. Iki skandalo liberalai buvo iškopę į antrą vietą reitingų lentelėje ir jiems savo balsą žadėjo apie 15 proc. apklaustų rinkėjų.

Teisėsaugai gegužę paskelbus apie įtarimus, E. Masiulis pasitraukė iš Seimo bei partijos pirmininko pareigų, o neeiliniame suvažiavime praėjusią savaitę Liberalų sąjūdžio lyderiu išrinktas sostinės meras R. Šimašius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.