Lietuvoje

2013.03.22 09:00

Opozicija Vyriausybės darbus vertina 5, kalbas – 10 balų (papildyta)

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2013.03.22 09:00

Opozicinių partijų lyderiai – Andrius Kubilius ir Eligijus Masiulis – laikosi nuomonės, kad į valdžią dabartiniai valdantieji atėjo nepasiruošę, Vyriausybėje  įsikūrę atskiros kunigaikštystes ir trūksta susikalbėjimo. 

Opozicinių partijų lyderiai – Andrius Kubilius ir Eligijus Masiulis – laikosi nuomonės, kad į valdžią dabartiniai valdantieji atėjo nepasiruošę, Vyriausybėje  įsikūrę atskiros kunigaikštystes ir trūksta susikalbėjimo.

E. Masiulis 10 balų skalėje Vyriausybės darbą vertina 5: „Vieną balą atimčiau už V. Andriukaitį, dar vieną – už B. Vėsaitės garsiuosius viešuosius pareiškimus." Savo ruožtu Jurgis Razma taip pat rašo patenkinamą balą, o valdančiųjų kalbas vertina dešimtuku.

Buvęs premjeras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius Vyriausybės darbus skiria į konservatoriškus ir socialdemokratiškus. „Premjerą vertinu kaip konservatoriškų darbų tęsėją. Visiškai pozityviai“, – ketvirtadienį Seimui pristatytus Vyriausybės nuveiktus darbus per 100 dienų kritikavo A. Kubilius.

„Išties galėčiau pasidžiaugti, kad konservatoriškoje darbų dalyje Algirdas Butkevičius tęsia nemažai mūsų darbų, pavyzdžiui, šilumos pertvarkoje, daugelyje kitų sričių, nors ir bando tai parodyti kaip kažką visiškai naujo“, – įsitikinęs A. Kubilius. Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma Vyriausybės darbą vertina patenkinamai: „Kalbas vertinčiau pačiu aukščiausiu balu, o darbus – gerokai kuklesniu: patenkinamu.“

Panašiai kalba ir Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, kurio teigimu, Aplinkos apsaugos ministras ir premjeras buvo racionalios, apgalvotos ir panašios pozicijos dėl skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos, tačiau staiga dviejų valdančiųjų koalicijų vadovaujami komitetai – Aplinkos apsaugos ir Ekonomikos – esą priėmė visiškai kitokį sprendimą. „Tai akivaizdus ar laiko trūkumas, ar nesėkmė ieškant vietos susėsti ir pasitarti. Visiškai skirtingi signalai siunčia neaiškumą ir potencialiems investuotojams Lietuvoje, ir žmonėms, kurie išgyvena dėl aplinkosaugos problemų“, – įsitikinęs  E. Masiulis.

E. Masiulis abejoja, ar sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis savo viešus pareiškimus derina su premjeru, tariasi su savo ir kitomis koaliciją sudarančiomis frakcijomis. Vieną dieną esą girdime V. Andriukaičio pareiškimą, kad finansavimas iš Valstybinės ligonių kasos privačioms gydymo įstaigoms turėtų būti peržiūrimas, kitą dieną premjeras, susitikęs su privačių gydymo įstaigų vadovais, nedalyvaujant ministrui, sako, kad jokių radikalių pokyčių nebus. „Tai akivaizdus pavyzdys, kad trūksta suderinamumo, o kunigaikštystės atsiradusios ir šioje Vyriausybėje“, – sako E. Masiulis.

LS pirmininkas už Vyriausybės darbus rašo 5: „Vieną balą atimčiau dėl V. Andriukaičio, dar vieną už ūkio ministrės Birutės Vėsaitės garsiuosius pareiškimus, kadangi Vyriausybė nieko konkretaus nenusprendė, kaip didinti žmonių pajamas ir kaip steigti naujas darbo vietas.“ Visgi E. Masiulis pasveikino tam tikrų darbų Vyriausybės tęstinumą ir tai, kad ne revoliucijomis ar drastiškais perversmais, o nuosekliu ir politiniu sutarimu pagrįstu darbu siekiama, kad gyvenimas žmonėms gerėtų.

Baigdamas savo kalbą A. Kubilius pasitelkė liaudies išmintį teigdamas, kad „tuščia skardinė garsiausiai skamba, ypač kai rieda nuo kalno“. Vyriausybės šimtadienį jis pašiepiamai vadino „visaliaudine švente“ ir stebėjosi, kodėl prie Seimo nemitinguoja Vyriausybę palaikanti liaudis. Tačiau šimtadienio išvakarėse tyrimų bendrovės „Spinter“ DELFI užsakymu atlikta apklausa liudija, kad  dabartinę Vyriausybę palankiai vertinančių gyventojų gretos auga. Teigiamai ar daugiau teigiamai nei neigiamai Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės veiklą vasarį vertino 41,3 proc. gyventojų – 4,5 procentinio punkto daugiau nei sausį.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ duomenimis, 2009 m. vasarį Vyriausybės veiklą teigiamai vertino 11,4 proc. apklaustųjų, neigiamai – 59,7 proc. 2009 m. vasarį A. Kubilių nepalankiai vertino 51 proc. apklaustų gyventojų, palankiai – 24 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt