Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.20 17:58

Vilniuje tartasi dėl tolesnio Lietuvos ir Kinijos Šandongo provincijos bendradarbiavimo

LRT.lt 2016.06.20 17:58

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis birželio 20 dieną Vilniuje susitiko su Kinijos Šandongo provincijos vicegubernatoriumi Zhao Runtian, rašoma pranešime spaudai. Su juo aptarti glaudūs Lietuvos ir Šandongo provincijos santykiai, kalbėta apie bendradarbiavimą transporto, naujųjų technologijų, investicijų pritraukimo srityse. Atskiras dėmesys skirtas lietuviškų maisto produktų eksporto į Kiniją plėtrai.

Viceministras pasidžiaugė, kad tai jau antras tokio aukšto lygio provincijos vadovybės vizitas Lietuvoje. Tai rodo, kad ši Kinijos provincija yra rimtai nusprendusi plėtoti abipusiškai naudingus santykius.

Provincijos vicegubernatoriaus vadovaujama delegacija vizito metu taip pat susitiko su Lietuvos žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene, įvyko verslo forumas įmonėms, dirbančioms žemės ūkio srityje.

Birželio 19–20 dienomis surengtas Šandongo provincijos valdžios ir verslo atstovų vizitas yra atsakomasis – 2013 ir 2015 metais Konfucijaus gimtine laikomoje provincijoje organizuotos Lietuvos verslo ir kultūros dienos, o 2016 m. kovo 25 d. Šandongo provincijoje lankėsi Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius. Vizito metu atidaryti Lietuvos prekybos rūmai Šandongo provincijoje.

Šandongas – viena turtingiausių ir labiausiai išsivysčiusių, gyventojų skaičiumi didžiausia (daugiau kaip 97 mln.) Kinijos provincija. Tai trečias pagal ekonominį išsivystymą Kinijos regionas, kuriame gausu anglies, naftos, medvilnės, aukso, tai taip pat vienas labiausiai išvystytų žemės ūkio regionų Kinijoje. Šandonge yra 7 dideli jūrų uostai.

2005 m. Klaipėdos uostas su vienu didžiausiu Kinijos jūrų uostu Čingdao, esančiu Šandongo provincijoje, pasirašė bendradarbiavimo memorandumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi