Lietuvoje

2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
Valdemaras Šukšta, Šarūnas Nekrošius, LRT.lt, BNS2021.05.07 11:55

Penktadienį prieš vidurdienį gausios Kauno ugniagesių pajėgos išskubėjo į didelį gaisrą R. Kalantos gatvėje. Kaip LRT.lt teigė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė žiniasklaidai Džiuginta Vaitkevičienė, užsiliepsnojo metalo atliekų krūva. Ugniagesiai per tris valandas užgesino šį gaisrą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė BNS informavo, kad 14.08 val. paskelbta gaisro likvidacija ir ugniagesiai pradėjo vykdyti baigiamuosius darbus.

„Toliau perkraunamos supjaustytos automobilių detalės ir perliejamos vandeniu, kad neatsinaujintų degimas“, – sakė ji.

Kaip vėliau patikslino Kauno PAGD, 11:00 val. buvo gautas pranešimas, kad dega metalo krūva. Įmonės UAB „Baltic metal“ aikštelėje, atviroje teritorijoje, degė utilizuoti skirto metalo atliekų degiosios dalys, supresuotos ir sukrautos 50x40 m dydžio ir 13 m aukščio plote, didžioji dalis – automobilių salonai.

Buvo išsaugotas 15 m atstumu esantis gamybinės paskirties pastatas. Įmonės 2 darbuotojai su ilgastrėliais krautuvais perkrovė degusias atliekas, jos buvo perliejamos vandeniu. Vanduo gaisrui gesinti buvo tiekiamas iš 2 hidrantų ir dėl per mažo slėgio papildomai vežiojamas 1 km atstumu iš kito hidranto.

Įvykio vietoje budi aplinkos apsaugos pareigūnai. 15.12 val. gautas pranešimas iš aplinkos apsaugos pareigūno, kad iš lietaus išleistuvo bėga užterštas vanduo iš gaisravietės. Atvykus PGP atlikta žvalgyba, iš lietaus vandens išleistuvo tekėjo vanduo su (galimai iš gaisro, vykstančio R. Kalantos g. 49) naftos produktų teršalais į Nemuną. Pastatytos 5 boninės užtvaros prie išleistuvo ir ant vandens paviršiaus esančios naftos dėmės nupurkštos naftos produktų skaidikliu

Didelėje liepsnoje, pasak Dž. Vaitkevičienės, šiuo metu dega apie 40 kvadratinių metrų plote esančios metalo atliekos. Krūvos aukštis – apie 15 metrų,

„Sustiprintos ugniagesių pajėgos šiuo metu gesina gaisrą, yra 5 ar 6 autocisternos bei autokeltuvas“, – komentavo Dž. Vaitkevičienė.

Ji teigė, kad Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba vėliau praneš daugiau detalių apie šį gaisrą.

Gaisras įsiplieskė R. Kalantos g. 49. Šioje vietoje veikia metalo laužo supirktuvė „Baltic Metal“.

Liudininkų teigimu, liepsnų liežuviai itin dideli, juodų dūmų kamuolys matomas toli nuo įvykio vietos.

Įvykio vietoje dirbo gausios ugniagesių pajėgos.

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) feisbuke paskelbė, kad į įvykio vietą nuvyko aplinkosaugininkai, kurie, kiek leidžia dabartinės aplinkybės, aiškinasi situaciją.

Kaip praneša departamentas, šių metų sausį–kovą jis atliko neplaninį įmonės patikrinimą. Už nustatytus pažeidimus buvo pritaikytos sankcijos, pažeidimai pašalinti.

KTU mokslininkai perspėja dėl gaisro Kaune: kai kurių rajonų gyventojams šiuo metu geriau likti namuose

Kilus gaisrui naudotų automobilių ardymo aikštelėje Kaune, Petrašiūnuose, Kauno technologijos universiteto Aplinkosaugos technologijos katedros mokslininkai perspėja, kad plastiko, tepalų, gumos degimo dūmai yra itin pavojingi sveikatai.

Pasak katedros docentės Violetos Kaunelienės, juose gausų kietųjų dalelių, suodžių, kvėpavimo takus dirginančių, vėžį bei kitas ligas sukeliančių cheminių medžiagų. Šiuo metu Kaune pučia vidutinio stiprumo (maždaug 5 m/s ) pietų, pietryčių krypčių vėjas, tad dūmai nešami link Dainavos mikrorajono.

Iki kol bus nuslopintas gaisras Petrašiūnų, Dainavos mikrorajonų gyventojams mokslininkai pataria nebūti lauke bei laikyti namų langus uždarytus. Šiuo metu gan dažni lietūs situaciją gerina išplaudami teršalus iš miesto oro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.