Lietuvoje

2013.03.22 09:01

A. Butkevičius: pradėdamas eiti Ministro Pirmininko pareigas sakiau, kad revoliucijų nebus

ELTA 2013.03.22 09:01

Šimtadienį švenčiančios Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius Seimui pristatė svarbiausius iki šiol nuveiktus darbus ir veiklos prioritetus.

Šimtadienį švenčiančios Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius Seimui pristatė svarbiausius iki šiol nuveiktus darbus ir veiklos prioritetus.

Ministras Pirmininkas parlamentarams perskaitė pranešimą „16-tos Vyriausybės darbai per 100 dienų“.

„Pradėdamas eiti Ministro Pirmininko pareigas sakiau „revoliucijų nebus“. Šiandien galiu tik pakartoti: tikrai nesiimsime skubotų, nepamatuotų pertvarkų ir nelenktyniausime parengtų įstatymų projektų gausa. Esame pasirengę atsakingai įgyvendini koalicinės Vyriausybės programos nuostatas, išplaukiančias iš mūsų rinkimų programų, kurti gerovę valstybėje, kurioje darbas yra didžiausia vertybė ir gerovės šaltinis“, – savo kalbą pradėjo Vyriausybės vadovas.

Premjeras žadėjo ieškoti būdų gaivinti ekonomiką, skatinti verslą. Jo teigimu, ši Vyriausybė yra apsirengusi įgyvendinti tai, ko iki šiol nebuvo Lietuvos politikoje, – darbų tęstinumo kultūrą. A. Butkevičius žadėjo toliau laikytis biudžeto taupymo tvarkos, ypatingą dėmesį skirti strateginiams energetikos projektams, kurioms jėgos turėtų būti sutelktos su regiono partneriais.

Ministras Pirmininkas pabrėžė pritariąs pensijų reformai, žadėjo tęsti piniginės socialinės paramos sistemos pertvarką, strategijos „Lietuva 2030“ įgyvendinimą.

„Panašu, jog opozicija buvo nustebusi, kad Seimui svarstyti teikiame buvusios Vyriausybės įstatymų projektus ir padėjome užbaigti 15-osios Vyriausybės pradėtus darbus. Nejaugi turėjome pasielgti kitaip?“ – klausė Premjeras.

A. Butkevičius priminė, kad visose ministerijose buvo atliktas veiklos įvertinimas. Ministras Pirmininkas žadėjo palengvinti sunkmečio naštą, mažinti socialinę atskirtį, emigraciją, jaunimo nedarbą.

„Sunku užkrėsti mūsų žmones entuziazmu dėl pradėjusios augti ekonomikos rodiklių ar sumažėjusios emigracijos“, – kalbėjo A. Butkevičius ir pridūrė, kad daugiausiai emigruoja jaunimas, ir tai „ne vienų metu tendencija“.

Prioritetais įvardino darbo vietų kūrimą, gyventojų užimtumo didinimą, kas garantuotų tvarų ekonomikos augimą, darbo rinkos plėtrą ir būtinų šeimos biudžeto išlaidų mažėjimą. Esą to link jau buvo žengta iki 1 tūkst. litų padidinant minimalią mėnesinę algą. Vyriausybė žada ieškoti resursų pakelti atlyginimus kultūros darbuotojams, policininkams ir kitiems, gaunantiems mažiausią darbo užmokestį.

„Tai pirmaeilis ir atsakingas uždavinys, nes papildomų išlaidų reikalaujantys planai, sprendimai turi paklusti griežtai fiskalinei biudžetinei drausmei“, – pabrėžė Premjeras.

A. Butkevičius taip pat akcentavo renovacijos programą. Kalbėdamas apie energetikos sektorius, priminė sudėtingą savo pirmtako Vyriausybės palikimą, džiaugėsi suvaldytu saulės jėgainių bumu. Ignalinos atominės elektrinės uždarymą A. Butkevičius pavadino „nesėkmės istorija, liudijančia apie buvusių aukštų valdžios pareigūnų nekompetenciją, neveiklumą, prastą valdymą ir lėšų švaistymą“.

„Ketveri metai vilkinimo ir teisinių ginčų su projektų rangovais kaip pelkė susiurbė dešimtis milijonų litų. Ir jokio rezultato – tik prarasta tarptautinė reputacija. Svarbiausi projektai vėluoja daugiau nei ketverius metus. Prie nuostolių dar pridėkime per 100 mln. Lt, pradangintų bankrutavusiuose „Snoro“ ir Ūkio bankuose“, – teigė Premjeras.

Lietuvos ateitį 16–osios Vyriausybės vadovas siejo su mišria energetika, tiesa, klausimas – su atomine elektrine ar be jos – lieka neatsakytas.

Baigdamas darbų ir iniciatyvų apžvalgą, A. Butkevičius oponentams, jau pasigendantiems didesnių pertvarkų ar aktyvių judesių, priminė, kad „dirba tik šimtą dienų“.

„Labai vertiname Lietuvos žmonių parodytą pasitikėjimą mūsų Vyriausybe ir stengsimės jį sutvirtinti. Savo kalboje vardijau krašto problemas ne tam, kad siekčiau suskaičiuoti buvusios Vyriausybės nesėkmes. Perimame ne tik jūsų nuveiktus darbus, bet ir visas problemas. Dabar mes būsime už jas atsakingi. Atsigaunanti ekonomika nepradėjo tirpdyti milijardinių biudžeto skolų ir labai šykščiai seikėja papildomas pajamas. Prieš akis mūsų visų – Vyriausybės ir Seimo darbo laukas. Kviečiu visus į bendro darbo barą Lietuvos ateičiai“, – ragino Premjeras.