Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.20 11:56

Ministrė: jeigu etikos sargai įžvelgs NŽT vadovo pažeidimą, jis negalės dirbti

BNS 2016.06.20 11:56

Jeigu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) įžvelgs Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo Danieliaus Kuprio pažeidimą, jis negalės dirbti, sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

„Manau, kad jis negalės dirbti“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministrė, atvykusi į vyriausybės pasitarimą.

„Būtų sudėtinga tokiose pareigose dirbti, kai pats esi pažeidęs ne kur kitur, o būtent šitoje srityje“, – pridūrė ji.

VTEK praėjusią savaitę pradėjo tyrimą, ar D. Kuprys nepasinaudojo pareigomis asmeninei naudai gauti, kai galbūt naudojosi viešai neskelbiama tarnybine informacija netarnybinei veiklai.

Etikos sargai D. Kuprio elgesį tiria po žemės ūkio ministrės pranešimo, jog NŽT vadovas, atlikdamas žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimą ir galbūt pasinaudodamas tarnybine padėtimi, deklaravo kitų ūkininkų naudojamus valstybinės žemės plotus. Taip pat teigiama, kad apie laisvus valstybinės žemės sklypus D.Kuprys galėjo sužinoti dėl NŽT einamų pareigų.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ rašė, kad D. Kuprys deklaravo Kupiškio rajone didžiausią karvių ūkį turinčios Danutės Adamonienės dirbamus laukus, jų dalis yra valstybinė žemė. Tai NŽT direktorius padarė baigiantis žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminui, prieš pat vidurnaktį.

Už deklaruotus žemės plotus mokamos išmokos iš Europos Sąjungos fondų. Apie tai, kad jos deklaruotą plotą perėmė aukštą postą sostinėje ką tik gavęs D.Kuprys, ūkininkė sužinojo iš Kupiškio savivaldybės specialistų. D.Adamonienė sako buvusi priblokšta, nes šio žmogaus savo dirbamuose laukuose nė karto nebuvo akyse regėjusi.

Naujasis NŽT direktorius D. Kuprys dienraščiui tvirtino apsisprendęs atšaukti savo pasėlių deklaracijas.

Vadovauti tarnybai jis pradėjo gegužės pabaigoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi