Lietuvoje

2016.06.20 11:40

Žurnalistus pabėgėlių rajone nustebino siras, turintis lietuviškai kalbantį giminaitį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.20 11:40

Sirijos karas verčia tūkstančius šeimų palikti savo namus – bėgdami nuo smurto jie dažniausiai keliauja į Vakarų Europos valstybes ar kaimynines šalis, ieškodami saugesnės ateities. Turkijos mieste Gaziantepe viešėję LRT žurnalistai pasakoja, kad ten jie susidūrė su skurdžia pabėgėlių vaikų kasdienybe: 9–10 metų vaikai dirba nelegaliai, galimybės lankyti mokyklą – labai ribotos. Žurnalistai taip pat papasakojo apie netikėtai gatvėje sutiktą sirą, kurio giminaitis gyvena Lietuvoje ir net kalba lietuviškai.

Turkijos pietuose esančiame Gaziantepe yra įsikūrę apie 400 tūkst. pabėgėlių iš Sirijos – tai yra penktadalis visų miesto gyventojų. Tiesa, tik apie 10 tūkst. iš jų yra įdarbinti legaliai. Anot mieste viešėjusių LRT žurnalistų, kiti pabėgėliai dirba už nedidelį atlygį, be jokių socialinių garantijų, be galimybės gauti medicininę apžiūrą.

Taip pat didelė problema, pasak žurnalistų, yra nelegaliai įdarbinti pabėgėlių vaikai.

„Teko visiškai netikėtai pamatyti, kaip vaikai, 9–10 metų, dirba prie siuvimo mašinų. <...> Kalbama, kad jie uždirba maždaug apie 10 dolerių per dieną“, – pasakoja žurnalistas Edvardas Špokas, pridurdamas, kad didžioji dalis pabėgėlių vaikų turi labai ribotas galimybes lankyti mokyklą.

Pasak žurnalistų, didelis siurprizas buvo vienoje gatvėje pabėgėlių rajone sutiktas siras, kurio giminaitis, pasirodo, jau ne pirmus metus gyvena Lietuvoje.

„Jo pusbrolis Zaidas įsikūręs Kaune, jau aštuonerius metus gyvena Lietuvoje, puikiai kalba lietuviškai“, – pasakoja žurnalistė Viktorija Mickutė.

Plačiau apie tai – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt