Lietuvoje

2021.05.07 09:23

Vilniuje liko 6 tūkst. vakcinų: kviečiami skiepytis 35 metų ir vyresni asmenys

atnaujinta 10.36
LRT.lt2021.05.07 09:23

Vilnius ir toliau lipa laipteliu amžiaus grupėse ir kviečia skiepytis 35 metų ir vyresnio amžiaus asmenis. Kaip penktadienio rytą skelbia sostinės mero patarėjas Karolis Žukauskas, šiuo metu yra likę 6000 „AstraZenecos“ vakcinų, jomis pasiskiepyti kviečiami šios grupės asmenys.

„Kaip ir žadėjo meras vakar, jei liks vakcinų, šiandien paleisime 35+ grupę, – taip ir padarėme“, – rašo mero patarėjas.

Jo teigimu, neverta laukti kitų vakcinų, nes kai jų atsiras, 35+ grupė vėl bus uždaryta, todėl siūloma pasinaudoti šia galimybe.

Kaip rašo K. Žukauskas, tai skirta tik „AstraZenecos“ likučiui užbaigti, kad šį savaitgalį „Litexpo“ įsikūręs vakcinavimo centras dirbtų visu pajėgumu.

Mero patarėjas pabrėžia, kad kultūros sektoriui, restoranams tai šansas apsaugoti darbuotojus jau artimiausiu metu.

Kaip ir žadėjo meras vakar, jei liks vakcinų, šiandien paleisime 35+ grupę - taip ir padarėme. Yra likę apie 6000...

Posted by Karolis Žukauskas on 2021 m. gegužės 6 d., ketvirtadienis

„Galima registruoti ir kitą asmenį, jei turite jo asmens kodą“, – ragina sostinės savivaldybės atstovas.

Kaip BNS informavo savivaldybės atstovas Paulius Vaitekėnas, šios amžiaus grupės gyventojai registruojami nuo penktadienio ryto, jų skiepijimas bus pradėtas šeštadienį, vakcinacijos centrai dirbs ir sekmadienį.

Kaip ketvirtadienį sakė R. Šimašius, rekomendaciją žeminti amžiaus kategoriją jis išgirdęs iš sveikatos apsaugos ministro.

„Mes nuo rytojaus ruošiamės tai padaryti, jei liks neišnaudotų vakcinų. Kitaip tariant, šiandien dar kviečiame skiepytis tuos, kuriems yra virš 45 metų, jei liks vakcinų, nuo rytojaus skiepysime virš 35 metų“, – ketvirtadienį informavo meras.

Jis taip pat pažymėjo, kad dėl aktyvios šios amžiaus žmonių registracijos gali kilti tam tikrų sistemos sutrikimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.