Lietuvoje

2016.06.20 09:52

Elektros dar neturi 5,9 tūkst. vartotojų

BNS2016.06.20 09:52

Pirmadienio rytą be elektros dar buvo likę apie 5,9 tūkst. vartotojų, skelbia dujų ir elektros skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“.

Pirmadienį 7 val. duomenimis, Kauno regione elektros tiekimas buvo sutrikdytas 3 tūkst., Alytaus regione – 2 tūkst., Vilniaus regione – 550 klientų. Kituose regionuose likę pavieniai gedimų atvejai.

Įmonė teigia tęsianti penktadienio vakarą ir naktį siautusio škvalo padarinių likvidavimą. ESO per šeštadienį pašalino didžiąją dalį elektros tiekimo sutrikimų, kai dėl gamtos stichijos be elektros buvo likę apie 60 tūkst. bendrovės klientų.

Penktadienio vakarą gamtos stichija daugiausia žalos padarė Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Utenos regionams. Vėliau – naktį iš penktadienio į šeštadienį – gamtos stichija smogė Klaipėdos ir Šiaulių regionams.

Bendrovės teigimu, škvalo padarinių likvidavimą apsunkina sudėtingi gedimai: dalyje linijų fiksuojama po kelis gedimus, taip pat buvo atvejų, kai teko keisti gūsingo vėjo nulaužtas atramas. Gedimų šalinimo laikui turi įtakos ir tai, jog kai kuriais atvejais operatyvinės komandos važiuodamos šalinti gedimų susiduria su ant kelio nuverstais medžiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.