Lietuvoje

2021.05.07 06:53

Po lietingo ir vėjuoto savaitgalio – vasarai prilygstantis temperatūros šuolis: pirmadienį iki 23, antradienį – net 25 laipsniai

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.05.07 06:53

Nors sinoptikai prognozuoja ganėtinai lietingą ir net su perkūnijos savaitgalį, tačiau jau nuo pirmadienio į šalį plūstelės vasariškos šilumos banga, o antradienį temperatūra kai kur pasieks ir 25 laipsnių ribą.

Kaip LRT RADIJUI sakė LHMT sinoptikas Tadas Kantautas, penktadienio rytas šalyje išaušo ramus ir giedras, tankesni debesys tik pietiniame ir šiaurės vakariniame Lietuvos pakraštyje.

Temperatūra ryto valandomis svyravo nuo 1 iki 6 laipsnių šilumos, tiesa, neišvengta naktinių šalnų.

Dienos orai Lietuvoje prognozuojami skirtingi.

Tiesa, debesuotumas jau didės visoje šalyje, tačiau pietrytinėje šalies pusėje diena bus lietingesnė, jau apie vidurdienį ir popietės valandomis numatomas ištisinio pobūdžio lietus.

Tuo metu Šiaurės vakariniuose šalies regionuose tik vietomis palis, o ir lietus bus trumpalaikis.

Vėjas penktadienį vyraus nestiprus, besikeičiančios krypties.

Temperatūra prieš lietų suspės pakilti iki 8-13 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį daug kur, daugiausia rytinėje šalies pusėje lietus, dieną trumpi lietūs, kai kur galima perkūnija.

Vėjas šiaurės vakarų, 8–13 m/s, rytą kai kur, dieną daug kur gūsiai 15–18 m/s.

Temperatūra naktį 0–4 laipsniai šilumos, vakariniuose rajonuose daug kur kur šalnos 0–4 laipsniai šalčio, dieną 7–12 laipsnių šilumos.

Sekmadienį žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas naktį vakarų, pietvakarių, dieną pietų, pietryčių, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 0–5 laipsniai šilumos, ore vietomis, dirvos paviršiuje daug kur šalnos 0–4 laipsniai šalčio, dieną 12–17 laipsnių šilumos.

Tačiau jau kitos savaitės pradžioje į Lietuvą plūstelės kone vasariška šiluma.

Sinoptikai pirmadienį jau prognozuoja be lietaus. Vėjas pietryčių, naktį 6–11 m/s, dieną 9–14 m/s, kai kur iki 16 m/s. Temperatūra naktį 5–10, o dieną ji šoktelės iki 18–23 laipsniai šilumos.

Dar šiltesnis laukia antradienis.

Šią dieną lietaus taip pat nenumatoma, vėjas pietryčių, 9–14 m/s. Sinoptikų prognozės rodo, kad šią dieną šiluma bus dar didesnė. Temperatūra naktį 7–12, dieną net 20–25 laipsniai šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.