Lietuvoje

2021.05.06 18:35

LRT trumpai. Pradedama etapinė visuomenės vakcinacija – kaip tai veiks?

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.05.06 18:35

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį paskelbė, kad pradedama plačiosios visuomenės etapinė vakcinacija. Portalas LRT.lt paaiškina, kaip vyks šis procesas.

Kaip ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė ministras A. Dulkys, nuo gegužės 10-osios startuojanti plačiosios visuomenės vakcinacija vyks etapais, kol galiausiai peraugs į masinę vakcinaciją. Siekiama, kad visose šalies savivaldybėse vakcinavimo procesas vyktų vienodu tempu.

Nuo gegužės 10-osios visose šalies savivaldybėse bus skiepijami 55+ amžiaus grupės žmonės, o vakcinuojamų grupių amžius kas savaitę vis jaunės. Numatoma, kad etapinė vakcinacija atrodys taip:

Nuo gegužės 10-osios: 55–64 metų gyventojai

Nuo gegužės 17-osios: 45–54 metų gyventojai;

Nuo gegužės 24-osios: 35–44 metų gyventojai;

Nuo gegužės 31-osios: 16–34 metų gyventojai.

Visi nusprendę skiepytis pilnamečiai gyventojai galės gauti bet kurią iš keturių Lietuvoje šiuo metu naudojamų vakcinų.

Išimtis taikoma vakcinuotis norintiems nepilnamečiams. Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, nepilnamečiai nuo 16 metų galės gauti išskirtinai tik „Pfizer“ vakciną. Apie jaunesnių nei 16 metų vaikų skiepijimą kol kas nėra kalbama.

„Kiek žinau, dar nėra numatytos nė vienos vakcinos registracijos dokumente galimybės skiepyti vaikus, jaunesnius nei 16 metų. Kol tai nebus padaryta, apie tai nebus nė kalbos“, – teigė premjerė Ingrida Šimonytė.

Prioritetinėse grupėse esantys, bet nevakcinuoti asmenys, jei panorės, skiepytis galės bet kuriuo metu.

Registracija skiepui: kol kas registracija vakcinacijai vyks įprastiniu būdu, taikomu kiekvienoje konkrečioje savivaldybėje. Tačiau, kaip teigė sveikatos apsaugos ministras, numatoma, kad nuo gegužės 17-osios pradės veikti bendra visos šalies registracijos skiepui sistema.

Registruotis vakcinai nuo COVID-19 ligos gyventojai galės elektroniniu būdu, spustelėję savivaldybės svetainėse ir www.koronastop.lt būsiančias nuorodas.

Gyventojai, kurie neturi galimybių skiepui registruotis elektroniniu būdu, galės skambinti savivaldybių nurodytais telefonų numeriais.

Taip pat veiks vieningas skambučių centro numeris – Karštoji linija 1808, kuriuo paskambinus gyventojams bus atsakyta į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta užregistruoti vakcinai, jei negalės patys užsiregistruoti elektroniniu būdu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.