Lietuvoje

2016.06.19 18:43

Projektas „Renkuosi mokyti“ pristato septintąją mokytojų kartą

Marija Rudzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.19 18:43

Programa „Renkuosi mokyti“ pristato septintąją mokytojų kartą, pasirengusią dvejus metus dirbti pedagogais šalies mokyklose. Pasak programos vadovų, mokytojauti nori vis daugiau jaunuolių, o mokyklos juos tiesiog graibsto.

Būrys įvairių sričių mokslus baigusių jaunuolių jau laukia naujų mokslo metų, kai keliaus į juos pasirinkusias šalies mokyklas. Šiemet atrinkta 19, daugiausiai – chemijos specialistų. Septintus metus skaičiuojanti programa pritraukia vis daugiau entuziastų, kurie ugdymo įstaigose keičia požiūrį į pedagogus.

„Prieš keletą metų mums dar reikėjo įrodinėti, kokie yra mūsų mokytojai, o šiais metais mes turėjome paraiškų tris kartus daugiau nei galime pasiūlyti mokytojų“, – skirtumus pabrėžė „Renkuosi mokyti“ vadovė Eglė Pranckūnienė.

Drąsūs, energingi, mylintys vaikus ir norintys tobulinti ugdymą bei švietimo politiką – taip programos mokytojus, galėjusius pasukti kitu keliu, bet pasirinkusius mokyti, apibūdina programos rengėjai ir mokyklų vadovai. Ir jaunuoliams visai nesvarbu, į kokį miestelį ar kaimą bus pasiųsti.

Per septynerius programos metus arti šimto jaunuolių dirbo 40 šalies mokyklų. Du trečdaliai jų liko mokyti, kiti toliau dirba švietimo sistemoje.