Lietuvoje

2016.06.19 18:43

Projektas „Renkuosi mokyti“ pristato septintąją mokytojų kartą

Marija Rudzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.19 18:43

Programa „Renkuosi mokyti“ pristato septintąją mokytojų kartą, pasirengusią dvejus metus dirbti pedagogais šalies mokyklose. Pasak programos vadovų, mokytojauti nori vis daugiau jaunuolių, o mokyklos juos tiesiog graibsto.

Būrys įvairių sričių mokslus baigusių jaunuolių jau laukia naujų mokslo metų, kai keliaus į juos pasirinkusias šalies mokyklas. Šiemet atrinkta 19, daugiausiai – chemijos specialistų. Septintus metus skaičiuojanti programa pritraukia vis daugiau entuziastų, kurie ugdymo įstaigose keičia požiūrį į pedagogus.

„Prieš keletą metų mums dar reikėjo įrodinėti, kokie yra mūsų mokytojai, o šiais metais mes turėjome paraiškų tris kartus daugiau nei galime pasiūlyti mokytojų“, – skirtumus pabrėžė „Renkuosi mokyti“ vadovė Eglė Pranckūnienė.

Drąsūs, energingi, mylintys vaikus ir norintys tobulinti ugdymą bei švietimo politiką – taip programos mokytojus, galėjusius pasukti kitu keliu, bet pasirinkusius mokyti, apibūdina programos rengėjai ir mokyklų vadovai. Ir jaunuoliams visai nesvarbu, į kokį miestelį ar kaimą bus pasiųsti.

Per septynerius programos metus arti šimto jaunuolių dirbo 40 šalies mokyklų. Du trečdaliai jų liko mokyti, kiti toliau dirba švietimo sistemoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.